Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Досвід роботи місцевого міськрайцентру зайнятості в організації підприємницької діяльності

Досвід роботи місцевого міськрайцентру зайнятості в організації підприємницької діяльності

Назва:
Досвід роботи місцевого міськрайцентру зайнятості в організації підприємницької діяльності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,51 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Досвід роботи місцевого міськрайцентру зайнятості в організації підприємницької діяльності
ЗМІСТ
Вступ
Проблеми місцевого ринку праці та шляхи їх розв’язань.
Досвід роботи з організації підприємницької діяльності в Вознесенському міськрайцентрі зайнятості.
2.1 Профорієнтація та профнавчання безробітних як спосіб залучення їх до підприємницької діяльності.
2.2 Започаткування безробітними власної справи – важливий чинник створення додаткових робочих місць.
Досвід роботи з організації підприємницької діяльності в Вознесенському міськрайцентрі зайнятості.
Висновки
Список використаної літератури
ВСТУП
Складні процеси переходу від централізованої системи господарювання до ринкової економіки, конверсія, роздержавлення й приватизація негативно відбивається на рівні та структурі зайнятості населення. Адже різні регіони істотно відрізняються за соціально-економічним розвитком, стартовими умовами входження до ринкового середовища, рівнем зовнішньоекономічних зв’язків, ресурсним потенціалом, наявністю транспортних комунікацій та інше, що прискорює чи гальмує процес вивільнення працівників.
Збільшення чисельності вивільнених працівників та осіб, звільнених за власним бажанням, супроводжується зменшенням кількості вільних робочих місць на підприємствах та в установах міста.
Не маючи змоги працевлаштуватися, незайняті громадяни, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, змушені отримувати дуже мізерну допомогу по безробіттю.
За допомогою у працевлаштуванні, консультаціями з питань трудового законодавства про зайнятість тощо, крім незайнятого населення, до центру зайнятості звертаються громадяни, що перебувають у вимущених відпустках з ініціативи адміністрації або працюють у режимі скороченого робочого дня, працівники підприємств, яким тривалий час не виплачується заробітна плата, учні, студенти, що бажають працювати у вільний час.
Необхідність прискореного формування повноцінного ринкового середовища вимагає реалізації заходів з матеріальної підтримки безробітних та їх перекваліфікації, створення механізму сприяння розвиткові малого підприємництва. Саме малі підприємства, не потребуючи великого стартового капіталу, спроможні швидко,
ефективно розв’язувати проблеми створення нових робочих місць.
Окрім цього, потрібно активізувати фінансову підтримку вже існуючих підприємств, що створюють додаткові робочі місця, передбачивши надання для них низки податкових пільг.
Бажано здійснювати реальну підтримку незайнятих громадян в реалізації самостійної зайнятості. Адже більшість відвідувачів центру зайнятості зорієнтована на пасивну поведінку в пошуку роботи, обираючи лише отримання допомоги по безробіттю.
І, звичайно, соціально-економічна ситуація в місті кардинально зміниться на краще лише за умови подолання економічної кризи, яка охопила переважну більшість новороздільських підприємств.
1 ПРОБЛЕМИ МІСЦЕВОГО РИНКУ ПРАЦІ ТА ШЛЯХИ ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ
Становлення ринкової економіки неминуче викликає зростання безробіття. За цих умов велику роль відіграють принципи державної політики зайнятості населення, забезпечення всім громадянам рівних можливостей в реалізації права на вільний вибір виду діяльності відповідно до здібностей та професійної підготовки з урахуванням особистих інтересів і суспільних потреб. Цей принцип безпосередньо реалізується в процесі практичної діяльності Вознесенського міськрайцентру зайнятості.
Так, з початку 2003 року Вознесенським міськрайцентром зайнятості було проведено обстеження майже 100 підприємств промисловості, сфери послуг, установ освіти та охорони здоров’я щодо динаміки попиту на робочу силу, створення нових робочих місць під впливом змін в економіці міста. Обстеження проводилось шляхом анкетування з метою уточнення прогнозних обсягів реєстрованого ринку праці та обсягів витрат на надання соціальних послуг і матеріальне забезпечення безробітних на 2004 рік.
Використовуючи різні джерела статистичних даних, центр зайнятості систематизує інформацію, щоб всебічно, своєчасно, доступно й об’єктивно подати цілісну картину функціонування ринку праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Досвід роботи місцевого міськрайцентру зайнятості в організації підприємницької діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок