Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Фактори виробництва, їх оптимальне сполучення

Фактори виробництва, їх оптимальне сполучення

Назва:
Фактори виробництва, їх оптимальне сполучення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
з мікроекономіки
на тему:
“Фактори виробництва, їх оптимальне сполучення”


Зміст


Вступ.
Проблема витрат виробництва є основоположною в сучасній економічній теорії. Правильне розуміння цього поняття, надасть можливість учням подивитись на економіку як на багаторівневу систему , яка породжується взаємодією багатьох чинників, які походять безпосередньо чи опосередковано з факторів виробництва.
Актуальність даної теми майже не залежить від часу та суспільного ладу. За будь-яких умов процес суспільного виробництва полягає в поєднанні 3 факторів виробництва ( земля, капітал, праця ) для забезпечення неперервності зазначеного процесу , а розумне використання цих факторів завжди залишається проблемою навіть для досвідчених економістів
Кожного виробника цікавить питання, скіль-ки товару виробляти і скільки продавати за-лежно від ціни і витрат на його виробництво. Для виробництва продукції підприємець повинен зробити певні витрати. До таких витрат належать елементи факторів виробниц-тва, які використовуються у виробництві. Це витрати на оплату живої праці (заробітну плату); на будівлі та обладнання (інвести-ції); оплату природних ресурсів (води, корисних копалин, що ви-користовуються як сировина та матеріали) та палива; оплату ін-ших енергоносіїв.
В умовах переходу України до ринкової економіки витрати виробництва є дуже важливими . Це пояснюється тим , що поєднання факторів виробництва за умов жорсткої конкуренції , яка притаманна капіталістичному способу виробництва , можливе лише при наявності вірного , професійного керівництва та організації процесу виробництва з боку підприємців, а також взаємодії з витратами виробництва.


1.Означення виробництва, його суспільна функція
Виробництво – це процес використання робочої сили і обладнання у сполученні з природними і матеріальними ресурсами для виготовлення товарів, послуг, інформації.
Виробництво - це не тільки процес створення благ, необхідних для задоволення різноманітних потреб людини, це ще й відтворення життя людей, оскільки при цьому забезпечуються засоби їхнього фізичного існування, а також реалізація і розвиток їхніх здібностей
Виробництво завжди є процесом суспільним. Суспільне виробництво в цілому – це складна і комплексна система, в якій можна виділити 3 рівні:
Працю індивідуального працівника;
Виробництво в межах підприємства, фірми (мікро рівень);
Виробництво на рівні суспільства, держави (макрорівень).
До 1 рівня – розрізняють предмети праці, засоби праці і працю. Праця – це така доцільна, свідома діяльність людини, при котрій речовини природи видозмінюються таким чином, щоб вони могли задовольнити певні людські потреби. Предмети праці – це те на що спрямована праця. Засоби праці – те, при допомозі чого людина діє на предмети праці.
Стосовно мікро рівня – виділяють 3 основні фактори виробництва:
праця, земля, капітал. + ще два фактори: менеджмент і інформація.
Стосовно макрорівня. Структура:
суспільний поділ праці по галузях і сферах господарювання;
виробництво матеріальних благ і матеріальних послуг, а також виробництво нематеріальних благ і нематеріальних послуг;
виробничі відносини;
суспільне виробництво як органічна єдність безпосереднього виробництва, розподілу, обліку і споживання.
Під час аналізу всіх рівнів виробництва слід враховувати обмежену виробничу можливість окремого працівника, фірми, суспільства в цілому (абсолютна обмеженість – недостатність ресурсів для задоволення всіх потреб, відносна обмеженість – недостатньо ресурсів для вирішення окремого завдання).
Первинними факторами виробництва були – земля і праця.
Отже, під факторами виробництва слід розуміти блага, які потрібно придбати фірмі для забезпечення випуску інших благ – готової продукції; основні види факторів – капітал, праця, земля (природні ресурси), підприємницький хист. Основними факторами слід вважати – працю, капітал, матеріальні ресурси.
Виробнича функція.
Виробнича функція – співвідношення між будь-якою комбінацією факторів виробництва і максимально можливим обсягом продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Фактори виробництва, їх оптимальне сполучення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок