Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Сутність лізингу, світова практика застосування. Лізинг в Україні.

Сутність лізингу, світова практика застосування. Лізинг в Україні.

Назва:
Сутність лізингу, світова практика застосування. Лізинг в Україні.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,87 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
Сутність лізингу, світова практика застосування. Лізинг в Україні.


ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………………..3
РОЗДІЛ 1.CУТНІСТЬ ЛІЗИНГУ
1.1.Історія виникнення лізингу……………………………………………4
1.2.Поняття міжнародного лізингу………………………………………..5
1.3.Види лізингу та класифікація угод…………………………………....7
1.4.Переваги та недоліки лізингу…………………………………………12
РОЗДІЛ 2. СВІТОВА ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ ЛІЗИНГУ
2.1.Роль лізингових операцій в економіці країн Європи………………..18
2.2.Лизинг в різних країнах. ……………………………………………...20
РОЗДІЛ 3. ЛІЗИНГ В УКРАЇНІ
3.1.Еволюція лізингу в Україні……………………………………………25
3.2.Правове регулювання лізингу в Україні……………………………...27
3.3.Сучасний стан і проблеми розвитку лізингу в Україні……………...33
ВИСНОВКИ……………………………………………..………………....38
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ...………………………………..39
ДОДАТКИ


ВСТУП
Перетворення під впливом науково-технічного прогресу сфери виробництва і обігу, глибокі зміни економічних умов господарювання викликають необхідність пошуку і упровадження нетрадиційних для народного господарства нашої країни методів оновлення матеріально технічної бази і модифікації основних фундацій суб'єктів різних форм власності. Одним з таких нетрадиційних методів є лізинг. Місце лізингового бізнесу в міжнародній діяльності визначається перш за все самими об'єктами лізингу, що є найважливішими елементами активної частини основних фундацій підприємств, - машини, устаткування, транспортні і інші засоби.
До початку 60-х років лізинг в зарубіжних країнах в основному зачіпав роздрібні компанії, які часто орендували свої приміщення. Протягом останніх трьох десятиріч популярність лізингу різко зросла; замість того, щоб займати гроші для покупки аероплана, комп'ютера, реактора або супутника компанія може узяти його в лізинг. Авіа- і залізничні компанії беруть в лізинг величезну кількість устаткування, багато які компанії і мотелі беруть в лізинг своє майно, а різні магазини - будівлі і склади. Навіть підприємства комунальних послуг звернулися до лізингу, оскільки для них все важче стає брати гроші в кредит.
Лізинг є необхідною складовою ринкової економіки. Це — одна з найперспективніших форм кредитування в Україні, здатна забезпечити нові технологічні передумови для виходу нашої економіки з кризи.


РОЗДІЛ 1.
CУТНІСТЬ ЛІЗИНГУ
1.1. Історія виникнення
Як свідчать історики, перша згадка (документальне) про лізингову операцію відноситься до 1066 року, коли Вільгельм Завойовник орендував у нормандських судновласників кораблі для вторгнення на Британські острови. Цей досвід не був забутий, і всього через двоє століття, в 1248 році, була зареєстрована перша офіційна лізингова операція - хрестоносці, готуючись до чергового походу, отримали таким чином амуніцію.
Введення в економічний лексикон терміну “лізинг” (від англ. “to lease”), що означає “орендувати” або “брати в оренду”, пов'язують з операціями телефонної компанії “Белл”, керівництво якої в 1877 році ухвалило рішення не продавати свої телефонні апарати, а здавати їх в оренду. Проте перше суспільство, для якого лізингові операції сталі основою його діяльності, було створено тільки в 1952 році в Сан-Франциско американською компанією “Юнайтед стейтс лізинг корпорейшн”, і, таким чином, США сталі батьківщиною нового бізнесу
Досвід лізингової діяльності США і Англії в СРСР не використовувався. Тільки під час II-й Світової війни радянські громадяни познайомилися з поняттям лізингу (lend-lease). США поставляло своїм союзникам по блоку зброю, продовольство, автомобільну техніку, медикаменти і т.д. Проте відразу після війни слово “лізинг” зникло з українського лексикона більш ніж на чотири десятиріччя.
І лише на початку 90-х років український уряд звернув увагу на лізинг, використовуючи його для стимулювання інвестиційної діяльності.
1.2. Поняття лізингу
Як у будь-якого складного економічного поняття у лізингу є безліч визначень. Перш за все, лізинг, — слово англійського походження, похідне від дієслова to lease — брати і здавати майно в тимчасове користування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Сутність лізингу, світова практика застосування. Лізинг в Україні.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок