Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Визначення валютного курсу

Визначення валютного курсу

Назва:
Визначення валютного курсу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,25 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Визначення валютного курсу


ПЛАН РОБОТИ:
Питання:
1. Визначення валютного курсу.
1.1. Сутність валютного курсу.
1.2. Фактори, які впливають на валютний курс.
1.3. Вплив валютного курсу на міжнародні економічні відносини.
1.4. Економічні основи валютних курсів.
1.5. Режими валютних курсів.
2. Характеристика фонду державного соціального страхування.
2.1. Фонд державного пенсійного страхування.
2.2. Фонд державного медичного страхування.
2.3. Фонд соціального державного страхування з тимчасової втрати працездатності.
2.4. Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
2.5. Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Завдання:
1. Задача 1.
2. Задача 2.
3. Охарактеризуйте елементи фінансового механізму.
4. Характеристика регіональної валютної системи.
5. Використання золота як світових грошей.
6. Характеристика вимог-доручень.
7. Типи інфляцій.
Список використовуваної літератури.


1. Визначення валютного курсу.
1.1. Сутність валютного курсу. Зовнішньоекономічні операції у більшості випадків пов'язані з обміном однієї національної валюти на іншу. У цьому зв'язку виникає необхідність у встановленні співвідношення обміну між валютами - валютного курсу.
Валютний курс - це співвідношення, за яким одна валюта обмінюється на іншу, або "ціна" грошової одиниці однієї країни, що визначена в грошовій одиниці іншої країни.
Установлення курсу називається котируванням валюти. Валютний курс відбиває взаємодію сфер національної та світової економік. Якщо основні характеристики кожної валюти формуються у межах національних господарств, то їх кількісне порівняння відбувається у зовнішньоекономічних операціях. Валютний курс порівнює національні вартості не прямо, а опосередковано - через їх відносну купівельну спроможність. Це забезпечує наявність вартісних критеріїв при проведенні міжнародних розрахунків, дає змогу вимірювати ефективність зовнішньоекономічних операцій.
Валютний курс необхідний для:
- обміну валютами при торгівлі товарами, послугами, при русі капіталів та кредитів;
- порівняння цін світових та національних ринків, а також вартісних показників різних країн, виражених у національних або іноземних валютах;
- періодичної переоцінки рахунків в іноземній валюті фірм та банків.
Валютний курс учасники обміну розглядають як коефіцієнт перерахунку однієї валюти в іншу, який визначається співвідношенням попиту та пропозиції на валютному ринку. Однак вартісною основою валютного курсу є паритет купівельних спроможностей валют, який виражає співвідношення середніх рівнів національних цін на товари, послуги, інвестиції. Ця економічна (вартісна) категорія є атрибутом товарного виробництва і відображає виробничі відносини між товаровиробниками та світовим ринком. Під час продажу товарів на світовому ринку продукт національної праці дістає суспільне визнання на основі інтернаціональної міри вартості. Отже, валютний курс опосередковує абсолютну обмінюваність товарів у межах світового господарства. Вартісна основа валютного курсу обумовлена тим, що в кінцевому підсумку інтернаціональна ціна виробництва як база світових цін будується на національних цінах виробництва в країнах, що є головними постачальниками товарів на світовий ринок.
1.2. Фактори, які впливають на валютний курс. Як будь-яка ціна, валютний курс відхиляється від вартісної основи - паритету купівельної спроможності валют - під впливом попиту та пропозиції валюти. Співвідношення такого попиту та пропозиції залежить від багатьох чинників, які відображають зв'язок валютного курсу з іншими економічними категоріями - вартістю, ціною, грошима, процентом, платіжним балансом та ін.
Розрізняють кон'юнктурні та структурні (довгострокові) чинники, які впливають на валютний курс.
Кон'юнктурні чинники пов'язані з коливаннями ділової активності, політичної та військово-політичної обстановки, з чутками (іноді ажіотажними), здогадками та прогнозами.
Поряд з кон'юнктурними чинниками, вплив яких важко передбачити, на попит та пропозицію валюти, тобто на динаміку її курсу, впливають і відносно довгострокові тенденції, які визначають стан тієї чи іншої національної грошової одиниці у валютній ієрархії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Визначення валютного курсу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок