Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Види бірж та їх функціональне призначення

Види бірж та їх функціональне призначення

Назва:
Види бірж та їх функціональне призначення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Види бірж та їх функціональне призначення


Зміст


Вступ
Уже не одне сторіччя епіцентром ринкової економіки виступають біржі. За багато років їхнього успішного функціонування накопичений величезний досвід, дуже корисний сьогодні для нашої країни.
Перехід України до ринкової економіки зажадав не тільки зміни існуючого ринку, але і створення нових ринків, не властивих системі планової економіки. Це привело до зміни традиційних і утворенню нових форм торгівлі, послужило об'єктивною основою відродження біржової торгівлі і бірж - товарних, фондових, валютних.
Цей процес почався в нашій країні в 1990-1991 р. і продовжується, вже в новій своїй якості, дотепер. В даний час, біржа є невід'ємною частиною української економіки, що формує оптової ринок шляхом організації і регулювання біржової торгівлі.
Для розуміння сутності біржової діяльності в Україні на сучасному етапі, осмислення можливих шляхів її подальшого розвитку, становить інтерес розгляд питань зв'язаних розвитком інститутів біржової торгівлі у світі і в нашій державі.
Метою роботи є показати значимість діяльності бірж в сучасних умовах, її роль і удосконалення на прикладі підприємства.
Дана мета припускає рішення в роботі наступних задач:
загальне ознайомлення з функціонуванням бірж та їх функціями;
вивчення діяльності товарної біржі;
вивчення діяльності фондової біржі;
завдання валютних бірж та їх ролі в економіці країни.
Об’єктом дослідження даної роботи є біржі та їх діяльність.


Розділ 1. Типи, види і функції бірж
1.1.Типи і види бірж
Біржова торгівля організується торговцями для полегшення процесу торгівлі, для вироблення більш ефективного механізму і згодом, хеджирування (захист, страховка від несприятливої зміни цін).
Біржова діяльність концентрується в місцях виробництва і споживання товарів, ведеться по специфічним видам товарів (так називаним, біржовим товарам) великими партіями; ведеться у відсутності товару - по зразках, описах; ведеться контрактами і договорами на їхнє постачання в майбутньому і правом на укладання таких договорів у майбутньому; проводиться регулярно, враховується концентрація попиту та пропозиції, а також покупців і продавців; відрізняється гласністю торгів, усі бажаючі можуть одержати інформацію про угоди та ціни; вільне ціноутворення, ціни чуттєві і дуже реагують на кон'юнктуру ринку; ведеться біржовими посередниками, що можуть виступати від імені виробників і споживачів товару; відсутність впливу прямого впливу держави на процес біржового торгу; виробляє два стандарти: по якості і за цінами товарів [3, с. 24].
Біржа - це класичний інститут ринкової економіки, що формує оптовий продаж товарів.
Біржа має:
організаційну основу;
економічну основу;
юридичну основу.
Біржа, з погляду організаційної основи, це добре обладнане ринкове місце, надане брокерам і дилерам, тобто професіоналам біржової справи.
З економічної точки зору, це організований в певному місці регулярно діючий за встановленими правилами оптовий ринок, на якому відбувається торгівля цінними паперами, оптова торгівля по зразках і стандартах, по договорах і контрактах на їхнє постачання в майбутньому, а також продаж валюти і металів за цінами офіційно встановленим на основі попиту та пропозиції.
Біржа юридичною особою, що володіє відособленим майном, може бути позивачем і відповідачем у суді, арбітражному. суді (третейському суді).
Біржі можна класифікувати за наступними ознаками:
вид біржового товару;
принцип організації (роль держави);
правове положення (статус біржі);
форма участі відвідувачів у біржових торгах;
номенклатура товарів являється об’єктом біржової торгівлі;
місце і роль у світовій торгівлі;
сфера діяльності;
види угод;
характер діяльності.
Можна виділити наступні види бірж:
Біржовий товар.
товарні біржі;
товарно-сировинні;
валютні;
фондові;
біржі праці.
Фондові біржі зайняті цінними паперами. Поява фондових бірж зв'язана з появою акціонерних товариств. Фондова біржа являє собою постійно регульований ринок цінних паперів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Види бірж та їх функціональне призначення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок