Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Доходи державного бюджету

Доходи державного бюджету

Назва:
Доходи державного бюджету
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,63 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Доходи державного бюджету
курсова робота з фінансів


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність дослідження. У процесі ринкового реформування економіки важливим є визнання того, що макроекономічна стабілізація не можлива без значної, глибинної перебудови державних фінансів у цілому і бюджету як центральної їх ланки зокрема. Бюджет є не тільки фінансовим планом створення централізованого фонду і перерозподілу державних ресурсів з використанням цілісної системи платежів, обліку і звітності, він – один з основних засобів макроекономічної стабілізації та економічного зростання. Державний бюджет фактично забезпечує існування країни, розвиток її економіки і культури, соціальний захист населення. Через бюджет держава акумулює кошти для фінансування пріоритетних напрямів виробництва, соціального розвитку, активізує заходи щодо збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, а також цільового і економного витрачання державних коштів. Це зумовлює необхідність проведення комплексу заходів на державному рівні і повсякденної роботи на місцях для забезпечення повного і своєчасного надходження до бюджету доходів та здійснення видатків, постійного аналізу доходів і витрат бюджету, а також їх вплив на економіку.
Виходячи з реалій сьогоднішнього дня – економічної кризи, триваючого спаду виробництва ВВП, розладу фінансово-кредитної системи, зростання неплатежів та знецінення національної грошової одиниці – особливої актуальності набуває проблема побудови досконалої та ефективної системи формування доходної частини державного бюджету.
Отже, актуальність дослідження даної курсової роботи полягає у необхідності вивчення проблеми функціонування і формування дохідної частини Державного бюджету України задля покращення ситуації в цій галузі.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи виступає проблема вивчення ефективного функціонування фінансової системи України.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є функці-онування і формування дохідної частини Державного бюджету України.
Мета дослідження. Мета дослідження полягає в теоретичному та емпіричному розгляді ефективного функціонування і формування дохідної частини Державного бюджету України.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
Розкрити теоретичні аспекти формування дохідної частини Державного бюджету України.
Дати аналіз дохідної частини Державного бюджету України за останні три роки.
Запропонувати можливості удосконалення формування дохідної частини Державного бюджету України.
Робота складається із вступу, трьох розділів та висновку.
При написанні курсової роботи використовувались дослідження таких авторів як Василик О.Д., Опарін В.М., Мозковий О.М., Савлук М.І. та ін.


Розділ 1. Теоретичні аспекти доходів бюджетів
1.1. Суть і значений доходів бюджету
Державні доходи – це грошові відносини з приводу розподілу вартості валового внутрішнього продукту, це частина внутрішнього валового продукту, що використовується державою для здійснення своїх функцій. Доходи формуються через податкові надходження від підприємств усіх форм власності та від населення. Вони об'єднуються у централізовані фінансові ресурси і зосереджуються, як правило, у державному бюджеті.
Основним джерелом формування фінансових ресурсів, акумульованих у державному бюджеті, є податки.
Суть податків криється насамперед у примусовому відчужуванні державою частини знову утвореної вартості.
Перехід до нової економічної системи пов'язаний з тим, що держава має прибутково регулювати нові економічні відносини, а це потребує гнучкої податкової політики, яка дає змогу оптимально пов'язати інтереси держави з інтересами товаровиробників, рядових платників податків. При переході до ринкової економіки повинні змінюватись як податкова система, так і методи обрахування й сплати податків. При цьому податкове законодавство розвинених країн має гнучкий механізм, що чітко реагує на зміни в економіці [45, с. 41].
Світова практика свідчить, а наука доводить, що кризи виникають на основі перевиробництва товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Курсова робота на тему: Доходи державного бюджету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок