Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Характеристика банкрутства

Характеристика банкрутства

Назва:
Характеристика банкрутства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,97 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Характеристика банкрутства
ПЛАН
ВСТУП..............................................................................................с. 3
І. НОРМАТИВНО-ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА БАНКРУТСТВА...................................................................................с. 4
ІІ. МЕХАНІЗМ ВИЗНАННЯ БАНКРУТОМ.
Порядок ініціації справи про банкрутство в господарському суді.................................................................................................с.10
Розпорядження майном боржника.........................................с. 11
Ліквідація – заключна стадія процедури банкрутства…..с. 15
ІІІ. ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ БАКРУТСТВА.
Санація........................................................................................с. 20
Мирова угода..............................................................................с. 24
ВИСНОВКИ………………………………………………………с. 28
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ………………с. 29
ВСТУП.
Період переходу економіки України до ринкових відносин супроводжується кризою неплатежів, господарською взаємозаборгованістю, накопиченням боргів. Одним з механізмів правового захисту від таких фінансових труднощів є процедура банкрутства. З одного боку, банкрутство дозволяє «відсівати» неефективні підприємства, а з іншою — сприяє оздоровленню господарюючих суб'єктів, що опинилися в тимчасових фінансових труднощах. Банкрутство — це невід'ємний елемент ринкової економіки.
Система норм, що регламентують відносини, пов'язані з банкрутством, представляє собою господарсько-правовий інститут, якому властиве з'єднання публічно-правових і приватноправових начал Мамутов В. Конституция и развитие хозяйственного законодательства // Пред-принимательство, хозяйство и право. — 1997. — № 1. — С. 3—6.. Тут правове регулювання спрямоване на досягнення не приватного інтересу, а загальної цілі — відновлення платоспроможності боржника і збереження господарюючого суб'єкта.
Інститут банкрутства приходить на допомогу кредиторам тоді, коли інші норми (інститути) господарського права вже не можуть нічого зробити для виконання грошових зобов'язань боржником. Такий стан (положення) боржника є неплатоспроможністю.
Оскільки при банкрутстві присутній як приватний, так і суспільний інтерес, то держава не може і не повинна залишатися осторонь. Її завдання полягає у впорядкуванні питань банкрутства підприємств з пріоритетом державних інтересів і збереження господарюючих суб'єктів Круглое Н. Ю. Хозяйственное право: Учебное пособие. — М.: Изд-во РДЛ, 2000. — С. 697—745..
У зв'язку з цим держава встановлює механізм запобігання банкрутства. Згідно п. 1 ст. 3 Закону засновники (учасники) боржника — юридичної особи, власник майна, центральні органи виконавської влади, органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень зобов'язані приймати своєчасні заходи для запобігання банкрутства підприємства боржника. Це означає, що вказані суб'єкти зобов'язані вступити в переговори, направлені на фінансове оздоровлення боржника. Результати таких переговорів можуть бути самими різними: обмін боргів на акції, право розпорядження продукцією, поручительство (гарантія, виконання зобов'язань іншими способами і т. д.). Всі ці результати оформляються договорами і підлягають обов'язковому виконанню. З ціллю відновлення платоспроможності боржника йому може бути надана фінансова допомога в розмірі, достатньому для погашення зобов'язань перед кредиторами і бюджетом. Таку фінансову допомогу можуть надати: власник майна, засновники (учасники) юридичної особи, кредитори, інші особи. Відносини, що виникають між такими фінансовими донорами і боржником, називаються досудовою санацією. На жаль, законодавець регламентував лише процедуру досудової санації державних підприємств, проте механізм може використовуватися за згодою всіх учасників (власника, органу, уповноваженого управляти майном, боржника, кредиторів) і для недержавних господарських суб'єктів (ухвала Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення досудової санації державних підприємств» від 17 березня 2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Характеристика банкрутства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок