Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Облік і аналіз операцій з грошовими коштами

Облік і аналіз операцій з грошовими коштами

Назва:
Облік і аналіз операцій з грошовими коштами
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,06 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КУРСОВА РОБОТА
"Облік і аналіз операцій з грошовими коштами"
На прикладі торгового підприємства м. Івано-Франківська


Зміст
Вступ
І. Теоретична частина
Основні поняття з обліку грошових коштів
Документальне оформлення операцій з грошовими коштами
Синтетичний облік
ІІ. Розрахункова частина


Вступ
Здійснюючи господарську діяльність підприємства, фірми виконують грошові операції. Вони вступають у різні відношення з іншими юридичними фірмами, об’єднаннями, підприємствами, організаціями, установами, фізичними особами: з постачальниками матеріалів, покупцями своєї продукції, транспортними організаціями, фінансовими органами тощо.
Переважна частина розрахунків, здійснена шляхом безготівкових форм перерахувань, векселів, чеків, незначна у вигляді готівки.
Касове обслуговування підприємств здійснюється банками, які організовують, регулюють рух грошових коштів і слідкують щоб цей рух відбувався відповідно до законодавчих актів.
Правильна побудова обліку грошових коштів дозволяє забезпечити інформацію про їх наявність, цілеспрямоване використання та контроль за збереженням.
Основу обліку грошових коштів обумовлює їх класифікація – за призначенням та місцем зберігання. За призначенням грошові кошти поділяються на кошти для обороту та для спеціального призначення. За місцем зберігання – на кошти в банку, касі підприємства та у підзвітних осіб.
Згідно з діючим положенням усі грошові кошти підприємств, що призначені для здійснення господарської діяльності, повинні зберігатися на розрахунковому рахунку. Крім того, в процесі господарювання грошові кошти можуть знаходитися в касі, на особових спеціальних рахунках у банку, у підзвітних осіб. Кожна місце їх знаходження (зберігання) є відокремленим об’єктом обліку.


Основні поняття з обліку грошових коштів.
Грошові кошти є найбільш ліквідними активами. Вони присутні на початковому та кінцевому етапах облікового циклу, який включає придбання товарів, виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг, а також їх продаж і отримання виручки.
Згідно з П(С)БО №4 під грошовими активами розуміють готівку, кошти на розрахунках у банках та депозити до запитання.
Під готівкою розуміють валюту України та іноземну валюту у вигляді грошових коштів.
Валюта України – це грошові знаки у вигляді банкнот, казначейських білетів, монет та в інших формах, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території України. Кошти, що знаходяться на рахунках або вносяться у вигляді внесків до банківських та інших кредитно-фінансових установ на території України; платіжні документи та інші цінні папери, виражені у валюті України.
Іноземна валюта – це іноземні грошові знаки у вигляді банкнот, казначейських білетів, монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, а також вилучені з обігу або такі, що влучаються з нього, але підлягають обміну на грошові знаки, які перебувають в обігу; кошти в грошових одиницях іноземних держав і міжнародних розрахункових одиницях, що перебувають на рахунках або вносяться до банківських або інших кредитно-фінансових установ за межами України.
Для здійснення розрахунків готівкою кожне підприємство повинно мати касу.
Каса – це спеціально обладнане та ізольоване приміщення, яке призначене для приймання, видачі, тимчасового зберігання готівки. Під касою також розуміють всю сукупність готівки та грошових документів, що є у підприємства. Каса охоплює всі наявні грошові кошти, які знаходяться на певний період часу на підприємстві, як в монетах, так і в паперових грошових знаках.
В касі підприємства можуть зберігатись не тільки готівкові кошти, але і цінні папери, грошові документи, які є бланками суворої звітності. До них відносяться трудові книжки і вкладні листки до них, квитанції дорожніх листків автотранспорту, бланки довіреностей тощо.
Посадову і матеріально відповідальну особу, яка завідує касою, видачею і прийманням грошей та цінних паперів на підприємстві, називають касиром.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Облік і аналіз операцій з грошовими коштами

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок