Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Оподаткування прибутку

Оподаткування прибутку

Назва:
Оподаткування прибутку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,69 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Оподаткування прибутку
курсова робота з фінансів


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Перехід України до економіки ринкового типу зумовлює потребу формування нових правових відносин у сфері оподаткування. Нині провадиться активна робота з удосконалення податкового законодавства України. Й успіх залежить від того, наскільки вдасться узагальнити накопичений досвід, зіставити його з теперішньою зарубіжною практикою, виявити успіхи та прорахунки, намітити орієнтири. Однак прийняття і дія великої кількості законодавчих актів, що регулюють відносини у сфері оподаткування, часті зміни, неоднозначність тлумачення їхніх норм створюють значні перешкоди в практичній діяльності як для суб'єктів оподаткування, так і для органів контролю. Крім того, непідготовленість значної частини працівників державної податкової адміністрації та органів внутрішніх справ негативно впливає на попередження зловживань у сфері оподаткування. За таких умов зростають значення та роль права як інструменту державного управління економікою. Але право може успішно виконувати свою функцію лише за умови жорсткого дотримання його вимог в усіх сферах діяльності, в тому числі і в податковій.
Отже, проблеми, розгляд яких зумовлений темою курсової роботи є особливо актуальними в наш час, оскільки розвиток податкової системи на сьогоднішній час перебуває у стадії становлення, і це не може обминути також і оподаткування прибутку, що є важливим і вагомим фактором наповнення державного бюджету України.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи виступає проблема вивчення податкової системи України.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є система оподаткування прибутку.
Мета дослідження. Мета дослідження полягає дослідження економічної суті системи оподаткування прибутку, а також в узагальнені висновків по даній проблемі.
Робота складається із вступу, трьох розділів та висновку.
Мета роботи зумовлює виконання таких завдань:
дослідити розвиток системи оподаткування прибутку в Україні;
навести характеристику системи оподаткування прибутку і напрями її удосконалення;
дослідити досвід країн з розвинутою ринковою економікою у використанні механізму оподаткування прибутку.


Розділ 1. Розвиток системи оподаткування прибутку в Україні
1.1. Розвиток системи оподаткування прибутку в Україні
Частка валового внутрішнього продукту від місцевих та регіональних податків на доходи і прибутки для більшості країн дуже подібна: вона становить від 13 до 15 відсотків [6, 100].
Головною перевагою цих податків є те, що вони, як правило, вважаються справедливими з погляду платоспроможності. Крім того, можуть запроваджуватися прогресивні ставки оподаткування за вищими граничними рівнями ставок. Коли прибуткові податки накладаються органами влади вищого рівня, а місцевий прибутковий податок стягується тими ж збирачами податків, витрати на інкасо залишаються низькими. Оскільки вони безпосередньо пов'язані з місцевими доходами, їхня реакція на зростання цін, збільшення чисельності населення й прибутків теж достатньо гнучка. Одна проблема, пов'язана з місцевим прибутковим податком, виникає тоді, коли об'єкти оподаткування перебувають на одній території, а працюють (а отже, і отримують свої прибутки) на іншій. Стягувати податок набагато зручніше саме за місцем роботи.
При оподаткуванні прибутків підприємств виникає кілька питань. По-перше, визначення об'єкта оподаткування. По-друге, рівень ставок податку і диференціація їх. По-третє, склад податкових пільг та умови надання їх підприємствам [6, 101].
Згідно із Законом України «Про оподаткування доходів підприємств і організацій» від 21 лютого 1992 p. (із змінами та доповненнями), об'єктом оподаткування протягом 1992-1994 років (крім І кварталу 1993 p., коли Декретом Кабінету Міністрів України «Про податок на прибуток підприємств і організацій» від 26 грудня 1992 p. було введено податок на прибуток) визначено валовий дохід підприємства, що становив «суму доходів від реалізованої продукції (робіт, послуг), інших матеріальних цінностей і майна (включаючи основні фонди), нематеріальних активів, брокерських місць (крім реалізації біржами) і доходів від позареалізаційних операцій, зменшених на суму витрат по цих операціях» [6, ].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Оподаткування прибутку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок