Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Фінансуванні інноваційної діяльності в Україні

Фінансуванні інноваційної діяльності в Україні

Назва:
Фінансуванні інноваційної діяльності в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Фінансуванні інноваційної діяльності в Україні


План:
Вступ
1. Сутність інноваційної діяльності
2. Механізм фінансування інноваційної діяльності в Україні
3. Проблеми і перспективи фінансування інноваційної діяльності в Україні
Висновки


ВСТУП
Як переконує світовий досвід, стійке та збалансоване економічне зростан-ня в країні, досягнення нею прийнятного рівня національної безпеки базується насамперед на впровадженні технологічних інновацій у промисловості. Показ-ник рівня інноваційної активності промислових підприємств є найузагальненішим індикатором стану та конкурентоспроможності економіки країни.
Процеси глобалізації, в які сьогодні втягнуто наша держава вимагають того, щоб економічний розвиток країни супроводжувався стабільним підвищен-ням конкурентоспроможності промислової продукції, зокрема і на міжнародному рівні. Актуальним напрямом національної промислової політики повинне стати утвердження України як високотехнологічної держави, промисловість якої здатна випускати найновішу якісну продукцію.
Є два шляхи підвищення конкурентоспроможності промислової продукції: зниження ціни і підвищення якості. Цінова складова майже вичерпана: за даними Держкомстату, рентабельність промислового виробництва становить лише 4,8% (зниження триває з 1991 року), 40% підприємств збиткові Статистичний щорічник України за 2001 рік / ред. Осауленко О.Г.- К.: Техніка, 2002. – С. 64.. Тому зрозуміли, що промислове підприємство може вижити тіль-ки за умов постійного удосконалення технічних, економічних, ергономічних, маркетингових показників виготовлюваної продукції. Вирішити це завдання можна лише через постійне впровадження інноваційних проектів, що означає перехід на траєкторію інноваційного розвитку усієї промисловості.
Інноваційний тип сучасного економічного зростання змінює його основу — рушійною сферою розвитку стає не промислове виробництво, а розробка і тех-нології. При цьому головне не валовий випуск, а комерційна діяльність із продажу нової продукції (яка зазвичай випускається малими серіями). Інтелектуальна складова стає провідним фактором виробництва.
Сьогодні Україна стоїть перед необхідністю глибокого коригування еконо-міки, мета якого — не просто економічне зростання, а набуття ним інновацій-ної природи як основи стійкого економічного прогресу.
Актуальність теми даної роботи зумовлена тим, що вихідним моментом при дослідженні проблем інновацій є розгляд процесів фінансування здійснення інновацій за рахунок внут-рішніх і зовнішніх джерел. Як зауважує Ю.В. Яковець, "...за великим рахунком усі обмеження упираються в обмеження ресурсного плану" Теория и механизм инноваций в рыночной экономике/ Под. ред. Ю.В. Яковца. – М.: РАЭН, 1997. – С.79. Саме тому питан-ня фінансового забезпечення інноваційного розвитку являється дуже актуальним на даному етапі..
Метою даної роботи є дослідити сутність інноваційної діяльності, механізм, який забезпечує фінансування інноваційної діяльності та перспективи його розвитку в Україні.
Завдання, які вирішувалися для досягнення мети, наступні:
Дослідити сутність інноваційної діяльності;
Розглянути можливі канали фінансування інноваційних проектів;
Проаналізувати перспективи розвитку фінансового забезпечення інноваційної діяльності в Україні.
При написанні роботи використовувалися статистичні матеріали Державного комітету статистики, праці вітчизняних і зарубіжних фахівців.


Сутність інноваційної діяльності
Інновація, як зазначає Пересада А.А. — важлива фінансово-економічна категорія, що означає процес впровадження наукової ідеї у виробництво, і яка здатна суттєво збільшувати дохід інвестора. Класифікуються інновації за різними ознаками залежно від інвести-ційного процесу та його суб'єктів Пересада А.А. Управління інвестиційним процесом. – К.: Лібра, 2001. – С.159..
У світовій економічний літературі поняття "інновація" інтерпретується як перетворення потенційного науково-технічного прогресу у реальний, втілений у нових продуктах і технологіях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Фінансуванні інноваційної діяльності в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок