Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Ринок цінних паперів та Фондова біржа,їх сутність та функції

Ринок цінних паперів та Фондова біржа,їх сутність та функції

Назва:
Ринок цінних паперів та Фондова біржа,їх сутність та функції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,07 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
На тему:
«Ринок цінних паперів та Фондова біржа,їх сутність та функції»
 Зміст
Вступ

Розділ I. Теоретико-методологічні основи дослідження ринку цінних паперів.
1.1. Суть і функції ринку цінних паперів.
1.2. Історизм розвитку ринку цінних паперів.
1.3. Державне регулювання ринку цінних паперів.
Розділ II. Фондова біржа-важливий елемент біржового ринку.
2.1. Поняття, класифікація фондових бірж.
1.2. Механізм функціонування фондових бірж.
2.3. Основні види операцій та учасники біржової торгівлі.
Розділ III. Сучасний стан та перспективи розвитку фондового ринку в Україні.
3.1. Розвиток фондової біржі в Україні: основні тенденції.
3.2. Проблеми розвитку фондової біржі в Україні.
3.3. Місце української фондової біржі в системі класифікації фондових бірж.
Висновки
Список використаних джерел.
 
Вступ
Розвиток ринкової економіки постійно вимагає мобілізації, розподілу та перерозподілу ресурсів. До основних видів економічних ресурсів відносять працю, засоби виробництва, товари і сировину. А також фінанси. Відповідно до названих ресурсів формуються ринок праці, ринок товарно-сировинних ресурсів і фінансовий ринок, зокрема, ринок цінних паперів.
Становлення ефективного ринку цінних паперів (РЦП) в Україні повинно розглядатись у контексті загальних процесів соціально-економічних та політичних реформ, які сьогодні впроваджуються.
Будь-які масштабні економічні перетворення залишаться незавершеними без створення конкурентоспроможного фінансового сектора, здатного мобілізувати та надавати реформованій економіці інвестиційні ресурси. У зв`язку з цим, розвиток РЦП в Україні, як невід`ємного елемента національної економіки, набуває вирішального значення.
На сьогодні завершується процес формування українського РЦП і розпочинається етап його динамічного розвитку. Каталізатором цього процесу безумовно є масова приватизація.
В народному господарстві України чітко окреслилась тенденція домінування корпоративної форми власності - найпоширенішої в розвинутих країнах світу. Випуск в обіг великої кількості акцій призвело до того, що український РЦП за показником відношення обсягу капіталізації ринку до валового внутрішнього продукту наближається до рівня фондових ринків країн Центральної Європи - Чехії, Словаччини, Польщі.
Сучасний РЦП України - це переважно ринок дрібних пакетів акцій громадян та інвесторів. Це перший етап розвитку РЦП. Ринок, який не орієнтується на великі кошти інвесторів, не може існувати в довготерміновій перспективі. На другому етапі розвитку РЦП, повинна домінувати тенденція до подальшого зосередження акціонерної власності, яка склалася у процесі приватизації, з одночасною концентрацією прав власності та управління у руках інституційних інвесторів на основі масового, прозорого та ліквідного ринку.
В науково-економічній літературі недостатньо висвітлюються теоретичні і практичні аспекти проблеми становлення і розвитку РЦП в Україні. Помітний вплив на розвиток РЦП сьогодні мають засоби масової інформації, які висвітлюють щоденні проблеми учасників РЦП. Але відсутність теоретичних узагальнень призводить до того, що на практиці розвиток фондового ринку (ФР) здійснюється непослідовно, мають місце значні недоліки в регулюванні РЦП, помітним є вплив суб`єктивних факторів.
Для вирішення цих питань в Україні створено єдиний орган, що впроваджує політику держави в сфері розвитку фондового ринку. Це - Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР).
Успіх економічної реформи в Україні тісно пов`язується зі створенням ринку цінних паперів. Отже тема курсової роботи є актуальною.


Розділ 3 Теоретико-методологічні основи дослідження ринку цінних паперів
1.1. Суть і функції ринку цінних паперів.
Ринок цінних паперів є багатоаспектною соціально-економічною системою, на основі якої функціонує ринкова економіка в цілому. Він сприяє акумулюванню капіталу для інвестицій у виробничу і соціальну сфери, структурній перебудові економіки, позитивній динаміці соціальної структури суспільства, підвищенню достатку кожної людини шляхом володіння і вільного розпорядження цінними паперами, психологічній готовності населення до ринкових відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Ринок цінних паперів та Фондова біржа,їх сутність та функції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок