Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Скачати безкоштовно: Фінансовий менеджмент ЗЕД підприємства

Фінансовий менеджмент ЗЕД підприємства / сторінка 7

Назва:
Фінансовий менеджмент ЗЕД підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,34 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 

Складні компенсаційні угоди. Це довгострокові (на 5-10 років) компенсаційні операції великомасштабного характеру (100 млн дол. і більше). Особливістю таких угод є те, що експортер не зацікавлений сам використовувати компенсуючу продукцію у таких великих обсягах. Найчастіше він відмов-ляється від неї на користь третьої сторони, яка в міру ре-алізації продукції компенсує експортерові вартість устатку-вання і кредит.
Таким чином, складна компенсаційна угода має тристо-ронній характер.
Для виконання таких угод укладають контракти на поста-чання конкретного устаткування і на постачання компенсую-чої продукції, третій стороні, яка володіє ринком збуту, а між експортером устаткування і третьою стороною укладається договір про умови погашення суми устаткування і вартості кредиту в міру реалізації компенсуючої продукції.
При підготовці і реалізації складної компенсаційної угоди зазвичай звертаються до міжнародної практики вибору парт-нерів на умовах відкритих міжнародних торгів, організації тендерних комітетів.
Наступною складовою зовнішньоторговельної діяльності є торгівля послугами.
Послуга — це виконання згідно з договором однією стороною (виконавцем) за за-вданням другої сторони (замовника) певних дій або здійснен-ня певної діяльності, що споживаються у процесі їх реалізації. Послуги у ЗЕД — це економічні відносини між двома сторона-ми — резидентами та нерезидентами. Послуги і торгівля ними якісно відрізняються від товарів і торгівлі товарами. Головними характеристиками послуг є те, що їх не можна на відміну від товарів, побачити і відчути на дотик; вони не піддаються збереженню; торгівля послугами пов'язана з їх ви-робництвом; експорт послуг означає надання послуги інозем-цю, тобто нерезиденту, навіть якщо він знаходиться на митній території країни. Однак вищенаведений опис характеристик "має обмеження. Деякі послуги можна побачити (наприклад, звіт консультанта на дискеті), деякі з них зберігаються (на-приклад, система телефонного автовідповідача). [5,ст.35-39].
Різниця між товарами і послугами полягає також у тому, як, яким чином уряд надає захист власному виробникові. Як-що виробничі галузі промисловості відгороджуються через встановлення тарифів, кількісних обмежень тощо, то сфера послуг відгороджується головним чином національними нор-мативами і правилами відносно прямих іноземних інвестицій і участі іноземних постачальників послуг у діяльності національних підприємств.
Різні характеристики послуг впливають на спосіб, яким здійснюються міжнародні операції. Якщо міжнародні операції з товарами передбачають їх фізичне переміщення з однієї країни до іншої, то тільки деякі види операцій з послугами пе-редбачають рух через кордони. Однак для більшості операцій у сфері послуг час і місце споживання не можна відокремити, тому постачальника послуг слід наблизити до споживача. [5,ст.17-26].
Послуги на міжнародному рівні надаються із застосуван-ням чотирьох способів, зокрема:
транскордонне постачання, тобто надання послуг через кордон. Постачальник і споживач послуги не переміщаються через кордон, його перетинає тільки послуга. Прикладами транскордонних операцій можуть бути послуги, що передають-ся через засоби телекомунікації (консультації по телефону або по факсу, постачання послуг поштою, переказ грошей через банки), послуги, вкладені в товари (технічний звіт консультан-та, програмне забезпечення на дискеті), транспортні послуги;
споживання за кордоном, тобто переміщення спожи-вачів до країни експорту. Постачальник не переміщується (ту-ризм, освіта, медичні послуги в лікарні іншої країни, послуги з ремонту суден, якщо судно однієї країни відправляється до іншої для ремонту);
комерційна присутність, тобто створення комерційної присутності в країні, у якій повинні надаватися послуги (відкриття філії чи дочірньої компанії). Постачальник послуг переміщується, а споживач не переміщується (наприклад, прямі іноземні інвестиції, тимчасова трудова міграція, банківська послуга, що надається через філію чи відділення іноземного банку);
присутність фізичних осіб, тобто тимчасовий переїзд фізичних осіб до іншої країни заради надання там послуг (на-приклад, гастролі театрів, артистів, лекції професорів універ-ситетів, послуги архітекторів, юристів, подорожування інозем-ного консультанта до країни для надання консультаційних по-слуг) [68, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота на тему: Фінансовий менеджмент ЗЕД підприємства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок