Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Податкові надходження до бюджетів

Податкові надходження до бюджетів

Назва:
Податкові надходження до бюджетів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Зміст.
Вступ
1.Cтруктура і характеристика основних видів податків
2.Доходи місцевих бюджетів
3.Поняття про податкові надходження до бюджету
4.Основні характеристики чинної податкової системи
Висновок
Список літератури
Вступ.
Провідна роль у забезпеченні виконання державної функції щодо регулювання економічних процесів належить податкам. Саме податково-бюджетна і кредитно-грошова політика є ефективними методами державного регулювання ринкової економіки.
Головною метою функціонування податкової системи повинно бути поліпшення фінансового стану усіх форм власності, а особливо розвиток виробництва.
Об’єктом оподаткування є те, що обкладається податком, тобто операції з продажу товарів, виконання робіт, надання послуг, оборот з реалізації, сукупний дохід і т.д.
Предметом дослідження виступають податкові надходження до бюджету. Вони посідають важливе місце у доходах держави, тому що служать фінансовою базою її діяльності. Тема є досить важливою і актуальною оскільки податкові надходження займають найбільшу питому вагу у структурі доходів бюджету, що у свою чергу впливає на економічний розвиток держави.
Бюджет був завжди важливим інструментом впливу на розвиток економіки і соціальної сфери. За його допомогою держава здійснюючи розподіл і перерозподіл ВВП, могла змінювати структуру виробництва , впливати на результати господарювання, здійснювати соціальні перетворення. Бюджет є основним інструментом регулювання соціально-економічних процесів, основною ланкою державних фінансів і важливою складовою фінансової системи в цілому. Бюджет держави являє собою сукупність законодавчо ркгламентованих відносин між державою і юридичними та фізичними особами з приводу розподілу і прерозподілу ВВП , а за певних умов – і національного багатства зметою формування і використання централізованого фонду грошових коштів, призначеного для забезпечення виконання державою її функцій.
Надходження до бюджету прямо залежать від стану виробництва. У свою чергу можливість утримувати соціальну сферу ,забезпечувати соціальні гарантії населенню залежить від стану надходжень до бюджету. Доходи бюджету служать фінансовою базою діяльності держави, вони виражають економічні відносини які виникають у держави з юридичними і фізичними особоми у процесі формування бюбжетного фонду країни. Доходи бюджету- це усі податкові, неподаткові та інші надходження на безповоротній, безоплатній основі, справляння яких передбачено Законодавством України.
Податкові надходження займають найбільшу питому вагу у структурі доходів бюджету. Податки є основним інструментом реалізації розподільної функції фінансів і одним з головних каналів поповнення дохідної частини бюджету. Податки є особливою історичною фінансовою категорією, яка виражає економічні відносини між державою і платниками податків з метою створення загальнодержавного централізованого фонду грошових коштів , необхідних для виконання державою її функцій.
В сучасних умовах нестабільності виробництва , кризових явищ, особливо в аграрному секторі , податкова система Укрвїни функціонує ефективно майже тільки з фіскальних позицій, чим стримує і гальмує розвиток малого і середнього бізнесу.
Податок- це універсальна категорія , яка виражає основні риси і властивості всієї сукупності доходів у будь-якій економічній системі ринкового типу. Розгляд та аналіз податків дає правельний орієнтир для дослідження доходів бюджетів держави у чіткій послідовності щодо розвитку економічного процесу.
За умов функціонування ринкової економіки , податкова форма в системі фінансових відносин стає провідною.
Вперше науково обгрунтовану характеристику податків дали представники англійської класичної політекономії Адам Сміт та Давид Рікардо. Адам Сміт одним із перших вивів чотири найзагальніших принципи оподаткування. Суть цих принципів полягає у наступному:
1.Піддані держави повинні брати участь у її підтримці відповідно до своєї платіжної спроможності, тодто пропорційно доходу, яким вони користуються під заступництвом даржави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Податкові надходження до бюджетів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок