Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Податки

Податки

Назва:
Податки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,69 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Податки


Вступ.
Основні терміни і поняття.
Податкова система і її структура
Податкова політика.
Висновок.
Список використаної літератури


Вступ.
Для існування держави необхідні величезні фінансові ресурси, що акумулюються в бюджетному і позабюджетному державному централізованому фондах в основному завдяки функціонуванню податкової системи. Економічні відносини, зв'язані з податками, у тім чи іншому ступені торкаються усього населення країни, тому основні теоретичні і практичні аспекти побудови податкової системи цікавлять не тільки фахівців (економістів, юристів, керівників усіх рівнів, підприємців), але і звичайних громадян.
Система оподатковування в Україні почала формуватися з 1991 р. Незважаючи на незмінність основних принципів і підходів до побудови цієї системи, викладених у Законі України "Про систему оподатковування" від 25.06.1991 року № 1251-XII, вона проте постійно змінюється: вносяться доповнення, уточнення, виправлення (останні зміни від 16.01.2003 р.). Правові норми, що регулюють відносини, зв'язані зі збором, розподілом і використанням податкових надходжень в Україні, відбивають усі зміни державної фінансової політики, спрямовані на подолання кризи і створення ефективної ринкової економіки.
Нестабільність податкового законодавства істотно ускладнює практичну підприємницьку діяльність і вивчення податкової системи. Численні зміни і доповнення, постійно внесені в законодавчу базу, ведуть до швидкому старінню навчальної літератури і вимагають постійного її відновлення.
Ціль вивчення податкової системи України — сформувати знання теоретичних основ оподатковування і податкової політики, функціонування механізму оподатковування, методів податкової роботи.


1. Основні терміни і поняття.
В основі вивчення податкової системи і механізмів оподатковування повинне лежати повне і точне розуміння податкової термінології і понять, що розкривають суть оподатковування. Розглянемо основні елементи, що характеризують податкову систему і податковий механізм.
Податки — це обов'язкові платежі юридичних і фізичних осіб у бюджет. Вони виникли одночасно з утворенням держави. По економічному змісту податки — це фінансові відносини між державою і платниками податків із приводу примусового відчуження частини знову створеної вартості з метою формування централізованих фондів коштів, необхідних для виконання державою своїх функцій.
Податкова система країни — сукупність встановлених у законодавчому порядку податків і зборів (інших обов'язкових платежів) у бюджети різних рівнів і державні цільові фонди.
Структура податків — це співвідношення різних видів податків і зборів, що утворюють податкову систему і визначаються податковою політикою держави.
База оподатковування — законодавчо закріплена частина доходів або майна платника податків (за винятком пільг), що враховується при розрахунку суми податку.
Суб'єктами податкової системи є платники податків і державних податкових органів.
Платники податків — юридичні і фізичні особи, що відповідно до чинного законодавства зобов'язані платить податки і збори (обов'язкові платежі).
Державні податкові органи — служби, створені державою для контролю за повною і своєчасною сплатою платниками податків установлених законодавством податків.
Носій податку — це обличчя (юридичне чи фізичне), що фактично несе податковий тягар. Платник податку не є його носієм, якщо перекладає податок на інший.
Об'єкти оподатковування — доходи, прибуток, додана вартість, майно, використовувані природні ресурси, визначені юридичні дії (наприклад, нотаріальні, передача прав власності на майно) і ін.
Джерела сплати податків — кошти платника; доходи, отримані в різних формах (виторг від реалізації продукції, прибуток підприємства, заробітна плата й ін.). Іноді джерело може збігатися з об'єктом (наприклад, по податку на прибуток підприємств).
Податкова пільга — це повне чи часткове звільнення від сплати податку; закріплюється законодавчо в різних формах: за допомогою встановлення неоподатковуваного мінімуму об'єкта податку, зниження податкових ставок, відрахування з податкового окладу (податкового кредиту), повернення раніше сплачених податків і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Податки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок