Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Ціни і ціноутворення у сфері господарювання

Ціни і ціноутворення у сфері господарювання

Назва:
Ціни і ціноутворення у сфері господарювання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,91 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КУРСОВА РОБОТА
на тему
«Ціни і ціноутворення у сфері господарювання»


ЗМІСТ
ВСТУП ……………………………………………………………………….3 – 5
РОЗДІЛ 1. Економіко-правова характеристика ціни ……...…………6 – 14
1.1. Поняття ціни, її функції та значення у господарському обороті…….6 – 13
1.2. Правове регулювання цін і ціноутворення як інститут господарського законодавства ………………………………………………………………13 – 14
РОЗДІЛ 2. Ціни та порядок їх визначення у сфері господарювання 15– 26
2.1. Види цін ………………………………………………..………………15 – 20
2.2. Визначення цін за угодами (договорами) суб’єктів
господарювання……………………………………………………….……20 – 22
2.3. Визначення порядку ціноутворення та встановлення цін ……….…22 – 25
2.4. Особливості порядку тарифоутворення ……………………………..25 – 26
РОЗДІЛ 3. Контроль за дотриманням порядку визначення цін і відповідальність за його порушення …………………………………..27 – 30
3.1. Правова форма здійснення контролю ……………………………….27 – 29
3.2. Відповідальність за правопорушення у сфері ціноутворення та застосування цін …………………………………………………………...29 – 30
ВИСНОВКИ ……………………………………………………………..31
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ …………………………..32
 


ВСТУП
В Україні формування ринку відбувається складно і суперечливо, результатом чого є безліч проблем, необхідність невідкладного вирішення яких зрозуміла для всіх. Серед найважливіших завдань, що поставлені перед Україною сьогодні, провідне місце займає створення і впровадження такого механізму правового регулювання господарської діяльності, який забезпечив би фінансово-економічну стабільність підприємств України і детінізацію її економіки. Важливу роль у забезпечені цієї стабільності відіграє цінова політика держави та правове регулювання цін і ціноутворення.
Україна має багатий досвід правового регулювання ціноутворення в умовах планового господарства, що управляється централізовано. Теоретичні наукові дослідження та практичні розробки щодо порядку формування цін в умовах планового розподілу продукції в основному себе виправдовували. У зв’язку зі зміною відносин власності, розвитком конкуренції діючий раніше витратний порядок ціноутворення виявився нездатним реагувати на зміни зовнішніх факторів. За цих причин стало необхідним використання інших підходів до формування ціни. У нових умовах окремі важливі теоретичні та науково-прикладні питання щодо правового аспекту ціноутворення залишаються маловивченими, деякі з них є предметом наукових дискусій. Зокрема, у спеціальній літературі недостатня увага приділяється: ціні як предмету правового регулювання господарського і податкового права; можливостям державного регулювання ціноутворення щодо кожного виду цін, що діють у державі; питанням посилення державного контролю за ціноутворенням; аналізу правової відповідальності за правопорушення у сфері ціноутворення.
Надзвичайна значущість правового регулювання ціноутворення, відсутність комплексних досліджень щодо вирішення цієї проблеми і обумовлюють актуальність даної теми курсової роботи.
Нормативну основу правового регулювання цін і ціноутворення в Україні закладено Конституцією України, Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, іншими нормативно-правовими актами, які на принципово нових засадах регулюють відносини, що складаються у сфері ціноутворення.
Аналіз наукових праць вітчизняних учених – юристів і економістів, а саме: В.М. Василенка, В.М. Гайворонського, І.Є. Замойського, Г.Л. Знаменського, В.К. Мамутова, В.С. Мартемьянова, О.О. Чувпила, М.Г. Чумаченка та інших, засвідчив, що правове регулювання ціноутворення в Україні не позбавлено недоліків. Так, нормативно-правові акти, що регулюють порядок визначення собівартості – базової величини ціни при будь-якому способі ціноутворення – характеризуються внутрішньою суперечливістю; не завжди відповідає сучасним економічним реаліям правова регламентація порядку тарифоутворення у сфері комунальних послуг і послуг перевезень вантажу залізничним транспортом; потребує змін і правове регулювання відносин, що виникають у галузі спеціалізованого управління ціноутворенням, зокрема, це стосується обсягу владних повноважень органів державного управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Ціни і ціноутворення у сфері господарювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок