Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Міжбюджетні відносини

Загрузка...

Міжбюджетні відносини

Назва:
Міжбюджетні відносини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,66 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Міжбюджетні відносини
курсова робота з фінансів


ЗМІСТ


Вступ
Прийняття Верховною Радою України Бюджетного кодексу знаменувало завершення багаторічних дискусій із проблем і перспектив розвитку бюджетної системи нашої держави, засад організації бюджетних правовідносин органів державної влади та управління й місцевого самоврядування, а також умов формування, розподілу і перерозподілу потоків бюджетних ресурсів. Цей законодавчий акт став підґрунтям стабільності однієї з найважливіших сфер державних фінансів.
В умовах переходу економіки України на ринкові засади функціонування надзвичайно гостро постає проблема фінансового забезпечення розвитку регіонів.
Регіон виконує специфічні економіко-виробничі функції, які не можуть здійснювати інші структурні рівні. На регіони покладено реалізацію програми зайнятості місцевого населення, поліпшення виробничої інфраструктури. Вони також повинні приймати рішення, пов'язані з розвитком соціальної бази, системи охорони здоров'я, освіти тощо.
Самоврядування регіону реальне тільки тоді, коли у нього є можливість стабільно фінансувати свою діяльність із місцевого бюджету. Основу самостійності місцевого бюджету становлять власні та закріплені доходи, проте законодавство України не дає детального переліку власних доходів місцевих бюджетів. До власних доходів належать місцеві податки і збори, платежі, що встановлюються місцевими органами влади, доходи комунальних підприємств, доходи від майна, що належить місцевій владі та ін. Закріплені – це доходи, які закріплюються за певним бюджетом. У Законі України "Про Державний бюджет України на 1998 рік" було вперше зроблено спробу розмежувати доходи державного бюджету України і місцевих бюджетів. За місцевими бюджетами було повністю закріплено місцеві податки і збори, прибутковий податок із громадян, податок на прибуток підприємств, плату за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності, плату за землю тощо. Проте ці кроки не дали змоги подолати значний розрив між власними доходами і видатками місцевих органів влади.
Місцеві органи влади на сьогодні мають досить низький ступінь незалежності щодо розпорядження власними надходженнями.
Значна частина коштів надходить до них із державного бюджету, а також через інші канали. В державному бюджеті на 2000 рік було передбачено, що місцеві бюджети одержують дотацію переважно з рахунків територіальних управлінь Державного казначейства за індивідуальними нормативами від надходжень загальнодержавних податків, зборів на відповідній території. Решту коштів вони отримують за нормативами з єдиного рахунка Головного управління Державного казначейства. Завдяки цьому дещо пом'якшуються міжрегіональні відмінності, але гострота суперечностей залишається.
Таким чином, важливість вказаних проблем і зумовлює актуальність теми дослідження даної курсової роботи.
Об’єктом дослідження є проблематика управління державними фінансовими ресурсами.
Предмет дослідження – взаємовідносини між бюджетами різних рівнів та шляхи їх удосконалення.
Метою курсової роботи є дослідження і наукова обробка кола проблем, які вирізняють взаємовідносини між бюджетами різних рівнів та узагальнення висновків та відомостей, що стосуються даної проблеми.
Реалізація поставленої мети здійснюється вирішення кількох основних завдань:
1.
Дослідити міжбюджетні відносини, їх зміст та складові.
2.
Проаналізувати бюджетне регулювання у системі фіскального адміністрування, а також законодавче забезпечення бюджетного регулювання.
3.
Висвітлити можливі шляхи удосконалення міжбюджетних відносин в Україні.


Розділ 1. Зміст і складові міжбюджетних відносин
Чітке розмежування обов'язків між органами влади, яке передбачає закріплення за кожним рівнем як власного доходу, так і відповідної частки загальнодержавних податків для фінансування покладених на них обов'язків, повинно стати основоположним принципом побудови системи державних фінансів. Такий підхід дає можливість не тільки здійснювати ефективну фінансову та бюджетну політику, а й точно оцінювати внесок кожного рівня влади в економічний розвиток регіону.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота на тему: Міжбюджетні відносини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок