Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Економічний зміст суспільних відносин

Економічний зміст суспільних відносин

Назва:
Економічний зміст суспільних відносин
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Економічний зміст суспільних відносин


План


Вступ
Складний характер розвитку суспільства визначається його дуже складною структурою, дією в ньому багатьох неоднорідних факторів. Насамперед у ньому здійснюються різні за своїм характером і змістом види суспільної діяльності: виробничо-економічна, соціально-побутова, політична, релігійна, естетична й інші, у рамках яких відбувається та чи інша суспільна діяльність. У результаті складаються різні сфери суспільства. Основні з них – економічна, соціальна, політична, духовна.
Економічна сфера містить у собі виробництво, розподіл, обмін і споживання матеріальних благ. Це сфера функціонування виробництва, безпосереднього втілення в життя досягнень науково-технічного прогресу, реалізації всієї сукупності виробничих відносин людей, у тому числі відносин власності на засоби виробництва, обміну діяльністю і розподілу матеріальних благ.
Даний курсовий проект розкриває значення матеріально-економічної сфери суспільства, дослідження складових яке провадиться в наступних розділах.
Метою даної роботи є розкриття економічного змісту суспільних відносин.
Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання:
дати визначення поняттям “економічна теорія” і “економічна діяльність”;
проаналізувати процес формування потреб;
охарактерізувати основи господарського життя людства;
дати опис економічного механізму;
дати характеристику соціальному ринковому господарству як пріорітетному напряму розвитку супільства в Україні.


1. Економічна теорія і економічна діяльність
Існує кілька різних визначень предмета економічної теорії.
Марксистське визначення: Економічна теорія вивчає економічні відносини виробництва, розподілу, обміну і споживання на різних ступінях розвитку суспільства.
Самуельсон: Предмет економічної теорії вивчає, як люди і суспільство вибирають спосіб використання дефіцитних ресурсів, що можуть мати багатоцільові призначення, для того, щоб зробити різноманітні товари і розподілити їх зараз чи у майбутньому для споживання різних індивідів чи груп суспільства.
Визначення економіки в підручнику Макконнела і Брю.
По-перше, економіка - це дослідження поводження людини в процесі виробництва, розподілу і споживання матеріальних благ і послуг у світі рідких ресурсів.
По-друге, економіка досліджує ефективне використання обмежених виробничих ресурсів чи керування ними з метою досягнення максимального задоволення матеріальних потреб людини.
Існують кілька функцій економічної теорії.—
пізнавальна функція;—
методологічна, тобто економічна теорія досліджує загальне (і економічні відносини, і продуктивні сили) і є методологічною базою для інших наук, тому що виявляє загальні економічні закони, що є вихідною методологічною посилкою для дослідження в інших науках.—
практична функція - забезпечити на основі теоретичних розробок економічну політику.
Людина - це істота біосоціальна, тобто вона є частиною всього живого на землі й у той же час вона перетворює цю природу.
Життя суспільства, його членів нескінченно багатогранне. Це -культура, наука, навчання, відпочинок, подорожі, спорт і, нарешті, виробництво різних благ і послуг. Що ж тут є головним? Відповісти на це питання не так просто, тому що немає людини, яка б займалася чимось одним. Є область діяльності, що лежить в основі існування всього суспільства і кожної людини, поза залежністю від того, де вона - у далекій Австралії, у жаркій Флориді чи на суворих Курилах. Це - економічна діяльність, без якої немислимі всі інші види життєдіяльності.
Економічну діяльність здійснюють не просто члени суспільства, але економічні агенти, до яких відносяться не тільки рядові працівники у всіх сферах національного господарства, але і менеджери, банкіри, власники будинків і квартир, акцій і облігацій, земельних ділянок, фермери, генеральні директори підприємств і т.д. Усі вони можуть приймати необхідні рішення в рамках своєї господарської компетенції і реалізовувати їх, використовуючи різні методи і кошти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Економічний зміст суспільних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок