Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Діяльність Троїстого союзу та його місце в історії міжнародних відносин.

Загрузка...

Діяльність Троїстого союзу та його місце в історії міжнародних відносин.

Назва:
Діяльність Троїстого союзу та його місце в історії міжнародних відносин.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота з міжнародних відносин
Діяльність Троїстого союзу та його місце в історії міжнародних відносин.


Вступ
Троїстий союз – коаліція Німеччини, Австро-Угорщини та Італії, що виникла у 1882 році і відігравала важливу роль у розв’язанні світової війни 1914-18 рр.
Заключивши у 1879 році союз з Австро-Угорщиною, Німеччиною з метою ізоляції Франції енергійно шукала нового союзника в особі Італії. Бісмарк використав боротьбу за захоплення Туніса, щоб поглибити конфлікт з Францією, а потім заставити Італію піти на зближення не лише з Німеччиною, але й зі своїми попередніми гнобителями – австрійцями.
Захоплення у 1881 році Туніса Францією стало приводити до зближення Італії з Німеччиною, а згодом до утворення союзу трьох великих держав – Німеччини, Австро-Угорщини та Італії, який дістав назву Троїстого союзу. Договір було укладено на п’ять років, але через кожні п’ять років він повинен поновлюватися і проіснував він аж до 1915 р.
В практичному випробуванні цього союзу на перших порах не було ніякої необхідності оскільки більшість великих держав під дією світової економічної кризи перейшла до капіталізації головним чином неєвропейських територій, в результаті чого політичне тиснення в центрі послабшало.
Лише зумовлена економічним розвитком колоніальна політика всіх більш-менш провідних держав зробила взагалі можливою германську гру, розраховану на цькування одних великих держав на інші.
Політику цього періоду вважають вершиною бісмаркського державного мистецтва.
Дана робота є спробою висвітлення діяльності Троїстого союзу та його місця в історії міжнародних відносин.
Актуальність дослідження зумовлюється необхідністю визначення мети утворення союзу та його ролі у передвоєнній політиці великих держав – Німеччини, Австро-Угорщини та Італії. Також, визначаючи актуальність теми даної роботи, варто наголосити, що без глибокого і всебічного вивчення досліджуваного історичного явища цього періоду неможливо зрозуміти суть деяких політичних ситуацій сьогодення.
Монографічних досліджень, присвячених цьому періоду історії існує чимало. Цієї теми торкалися такі відомі вчені як В.В.Герчікова , М.В.Кірсенко, О.В. Сєрова, Б.М.Тупольов, З.Т.Якимович та інші.
Особливої уваги заслуговують праці професора В.М.Хвостова.
В зарубіжній історіографії розробки даної теми належать Б.Б.Кроссу, Г.Хальгартену, А.Дж.П.Тейлору, Г.І.Хенегору та багатьом іншим.
Межею Курсової роботи є аналіз діяльності Троїстого союзу у зазначений період з 1882 по 1915 рік та його впливу на міжнародну політику європейських держав у передвоєнний період.
Згідно з поставленою метою визначено такі основні завдання:
проаналізувати існуючу політичну ситуацію того періоду та визначити причини укладення союзу;
розкрити основні військово-політичні цілі австро-італо-німецького союзу та ступінь їх реалізації;
окреслити зовнішньо-політичні курси країн-членів союзу перед Першою світовою війною;
охарактеризувати причини припинення та наслідки діяльності Троїстого союзу.
Робота складається з вступу, трьох розділів, висновків і списку використаних джерел та літератури.


Розділ1: Причини укладання та початок діяльності Троїстого союзу.
Нова розстановка сил у Європі, що склалася в результаті Берлінського конгресу у великій мірі визначалась колоніальним суперництвом держав, перш за все Англії і Франції, а також Англії і Росії.
На початку 80-х років у зв’язку з посиленням боротьби держав за територіальний розподіл світу їх суперництво поширилось на нові райони. З числа старих колоніальних держав найбільш успішно діяла Англія, і притому в різноманітних напрямах: в Китаї, Афганістані, Південно-Східній Азії, Південній Африці, в східній частині Середземноморського басейну. Але і Франція до того часу активізувала свою колоніальну політику. Не дивлячись на воєнний розгром 1870р. та виплату великої контрибуції, Французька фінансова буржуазія зберегла у своїх руках величезні кошти. Продовжуючи експлуатувати раніш захоплені території, вивозячи в колоніальні та напівколоніальні країни значні капітали, Франція прагнула до подальших захоплень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Діяльність Троїстого союзу та його місце в історії міжнародних відносин.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок