Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Операції на товарній біржі у господарській діяльності підприємств

Операції на товарній біржі у господарській діяльності підприємств

Назва:
Операції на товарній біржі у господарській діяльності підприємств
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,95 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Операції на товарній біржі у господарській діяльності підприємств
курсова робота з фінансів підприємства


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Ефективне функціонування сучасного ринку знаходиться в прямій залежності від постійного відтворення ринкового середовища. Важливим його елементом є ринкова інфраструктура, які являє собою систему підприємств і організацій, що забезпечують рух товарів, послуг, грошей, цінних паперів, робочої сили. До таких установ належать товарна і фондова біржі.
Біржа – це постійно діючий ринок масових взаємозамінних товарів (цінних паперів, перевезень), що передбачає свободу товарного виробництва, конкуренції і цін.
Сучасний етап розвитку України характеризується переходом до ринкової економіки, ринкових відносин, активним формуванням інфраструктури ринку. В складі цієї інфраструктури одне з основних місць належить біржам: товарним, фондовим, валютним та іншим. Найбільш масовий розвиток одержали товарні біржі (ТБ), які являють собою організований товарний ринок, в межах якого відповідно до встановлених правил здійснюються угоди купівлі-продажу певних видів товарів.
У відповідності з діючим на Україні законодавством ТБ – це організація, що об'єднує юридичні і фізичні особи, які здійснюють виробничу і комерційну діяльність і має за мету надання послуг при укладанні біржових угод, виявленні товарних цін, попиту і пропозиції на товари, вивчення, впорядкування і полегшення товарообігу і пов'язаних з ним торгівельних операцій.
ТБ діє на основі самоврядування, господарської самостійності, є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, власний розрахунковий, валютний та інші рахунки в банках, печатку із своїм найменуванням. ТБ не займається комерційним посередництвом і не має на меті одержання прибутку.
Діяльність ТБ здійснюється відповідно до Закону України "Про товарну біржу", статуту біржі, правил біржової торгівлі та біржового арбітражу.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність теми дослідження.
Об’єкт дослідження – теоретичні аспекти організації фінансів підприємств.
Предмет дослідження – використання операцій на товарній біржі у господарській діяльності підприємств.
Метою курсової роботи є дослідження використання операцій на товарній біржі у господарській діяльності підприємств.
Мета дослідження передбачає виконання таких завдань:
дослідити економічну роль товарних бірж та їх розвиток на сучасному етапі;
охарактеризувати види біржових угод і операцій;
з’ясувати місце та роль товарних бірж як основних посередників в бізнесі.


Розділ 1. Економічна роль товарних бірж та їх розвиток на сучасному етапі
1.1. Загальні риси товарної біржі, її функції та класифікація
Розвиток ТБ зумовлений рядом економічних умов, які в найбільшій мірі проявляються в умовах функціонування вільної ринкові економіки. До найважливіших із цих умов відносяться:
1. Вільний вибір і здійснення підприємницької діяльності. Економічне законодавство повинне надавати можливість будь-якому господарському суб'єкту вільно вибирати напрямки і методи своєї підприємницької діяльності, самостійно приймати економічні рішення і нести повну відповідальність за їх наслідки і зв'язаний з цим ризик. При цьому основою підприємницької діяльності в будь-якій сфері, включаючи біржову, є одержання прибутку.
2. Економічна самостійність господарських суб'єктів, основана на різноманітності форм власності. В найбільшій мірі ця самостійність забезпечується правом приватної або колективної власності на майно. При цьому одні господарські суб'єкти не повинні впливати на економічні рішення, які приймаються іншими господарськими суб'єктами.
3. Необмежене число учасників підприємницької діяльності сфері товарного виробництва і торгівлі. Економіка в цілому, і біржова торгівля зокрема, тим ефективніша, чим ефективніша конкуренція і кращі умови для неї. Конкуренція передбачає створення ряду організаційних і економічних передумов, зокрема, наявності в кожному спеціалізованому секторі товарного виробництва і торгівлі достатньої кількості господарських суб'єктів, вільний вхід кожного з них в той або інший товарний ринок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота на тему: Операції на товарній біржі у господарській діяльності підприємств

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок