Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Аналіз ефективності використання основних засобів.

Аналіз ефективності використання основних засобів.

Назва:
Аналіз ефективності використання основних засобів.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,64 KB
Завантажень:
519
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КУРСОВА РОБОТА НА ТЕМУ:
Аналіз ефективності використання основних засобів.
(Підприємство: Калуська ТЕЦ)


Зміст
Вступ.
1. Методика аналізу ефективності використання основних засобів.
1.1 Суть та економічний зміст основних засобів.
1.2 Вибір та обґрунтування системи показників ефективності використання основних засобів.
1.3 Методика аналізу показників ефективності використання основних засобів.
2. Аналіз ефективності використання основних засобів підприємства.
2.1 Загальний аналіз основних техніко-економічних показників ТЕЦ та оцінка діяльності підприємства.
2.2 Аналіз складу та структури основних засобів.
2.3 Аналіз узагальнюючих показників ефективності використання основних засобів.
2.4 Аналіз часткових показників ефективності використання основних засобів.


Вступ
На даний момент розвитку економіки рівень господарювання, досягнення його фінансової стійкості та стабільності базується на раціональному викорис-танні основних засобів підприємства.
Зважаючи на те, що основні виробничі засоби - матеріально-технічна база будь-якого підприємства, вони представляють собою велику цінність, а покрашення їх використання - важливий резерв підвищення ефективності виробничого процесу. Раціональна експлуатація основних засобів служить базою зростання прибутків і зниження собівартості.
Актуальність теми дослідження полягає в тому, що в умовах розбудови національної економічної системи, переходу економіки від командно-адміністративної системи до ринкової економіки, машинобудівна галузь України занепала через скорочення військових замовлень. Важливість та складність проблеми неодноразово підкреслювала Верховна Рада України.
Радикально змінним умовам господарської діяльності підприємств, галузі при ринкових відносин, повинен відповідати новий за методологічним рівнем підхід до визначення місця, ролі та значення аналізу використання основних засобів у загальному аналізі фінансово-господарської діяльності підприємств, галузі. Сучасний стан економіки вимагає нових підходів, експериментів, апробації методик аналізу ефективності використання основних виробничих засобів.
Актуальність проблеми вибору підходів до оцінки ефективності використання основних виробничих засобів є: дослідження та оцінка рівня використання основних засобів на основі аналізу використання діючих засобів, розробка рекомендацій щодо підвищення ефективності їх використання.
Теоретичною та методологічною основою дослідження стали сучасні підходи до аналізу ефективності використання основних засобів підприємств.
Предметом дослідження є система показників, що характеризує ефективність використання основних засобів на основі планових, звітних та нормативних документів Калуської ТЕЦ за 2004 - 2006 роки.
Метою даного дослідження є аналіз і шляхи удосконалення виробництва за рахунок покращення використання основних засобів. задля цього і проводиться аналіз всіх показників використання основних засобів на Калузькій ТЕЦ, так як покращення експлуатації основних засобів приведе до додаткових надходжень у бюджет підприємства і країни загалом.
Поліпшення використання величезного національного багатства, втіленого в основних виробничих фондах, має першочергове значення, оскільки відбивається на ефективності виробництва.
Методика аналізу ефективності використання основних засобів
1.1 Суть та економічний зміст основних засобів
Економічна суть основних засобів /ОЗ/ складеться в тому, що це засоби праці, які багаторазово приймають участь у виробничому процесі, зберігаючи при цьому свою первісну натуральну форму, (а значить і споживчу вартість) і поступово переносять свою вартість на собівартість створюваного продукту праці, по частинам, по мірі зношення, з допомогою методу амортизаційних відрахувань.
Економічна сутність і матеріально-речовий зміст основних засобів є визначальними характеристиками в окресленні їх значення для здійснення відтворювальних процесів, функціонування та розвитку будь-якого виробництва. Основні засоби визначають характер матеріально-технічної бази виробничої сфери на різних етапах її розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему: Аналіз ефективності використання основних засобів.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок