Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Скачати курсова робота: Комерційні банки

Комерційні банки / сторінка 4

Назва:
Комерційні банки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,23 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Причому всі емітовані акції мають бути іменними, оскільки банки за чинним законодавством не мають права на випуск акцій на пред'явника. Власником капіталу є акціонерне товариство, тобто банк. Акціонери не мають права вимагати від банку повернення своїх внесків. Саме тому акціонерні банки вважаються більш стійкими і надійними.
Пайові банки формують свій капітал за рахунок грошових внесків (паїв) у статутний капітал. При цьому за кожним із учасників зберігається право власності на його частку капіталу, тобто банк не є власником цього капіталу. Пайові банки в Україні створюються на принципах товариств з обмеженою відповідальністю, в яких відповідальність кожного учасника обмежена розміром його внеску в статутний капітал банку.
Кооперативні банки в Україні можуть створюватись за територіальним принципом: місцеві та центральний кооперативні банки. До особливостей створення та функціонування місцевих кооперативних банків слід віднести:
законодавче обмеження мінімальної кількості учасників банку 50-ма особами. Причому у разі зменшення кількості учасників кооперативного банку (у межах області) і неможливості протягом одного року збільшити їх кількість до законодавче встановленого мінімуму діяльність такого банку припиняється через зміну організаційно-правової форми або ліквідації;
кожен учасник банку незалежно від розміру своєї участі в капіталі має право лише одного голосу;
клієнтами кооперативного банку можуть бути тільки його учасники.
Станом на 1 жовтня 2003 р. в Україні було зареєстровано 168 банків – акціонерних товариств (119 – відкриті, 49 – закриті) та 25 пайових банків (товариств з обмеженою відповідальністю).
Залежно від величини активів усі банки поділяються на чотири групи:
малі банки з активами до 50 млн. грн.;
середні – з активами від 50 млн. грн. до 100 млн. грн.;
великі – з активами від 100 млн. грн. до 1 млрд. грн.;
найбільші банки з активами понад 1 млрд. грн.
На банківському ринку України за даними на початок четвертого кварталу 2003 р. більшість банків малі та середні. До групи великих банків входить 53 із 155-ти функціонуючих банків. Сімка найбільших банків за обсягом активів – це Промінвестбанк, Приватбанк, "Аваль", Укрексімбанк, Ощадбанк, Укрсоцбанк, Перший Український міжнародний банк (ПУМБ). Ці самі банки є найбільшими і за іншим критерієм – обсягом капіталу. На них припадає понад 40% загального капіталу банківської системи України, що свідчить про значний рівень концентрації банківського капіталу.
За розміром статутного капіталу банки можна поділити так:
малі банки зі статутним капіталом до 5 млн. євро;
середні – зі статутним капіталом від 5 до 10 млн. євро;
великі – зі статутним капіталом від 10 до 30 млн. євро;
найбільші – зі статутним капіталом понад 30 млн. євро.
Безумовно, лідером за цим критерієм є Промінвестбанк (обсяг статутного капіталу на початок четвертого кварталу 2003 р. становив понад 195 млн. грн.). Решта банків із найбільших за обсягом активів входять до групи великих за розміром статутного капіталу. Усього в цій групі на зазначену дату було 13 банків. Лише 20 банків належать до категорії середніх і мають статутний капітал від 5 млн. до 10 млн. євро. Більшість банків, що функціонують на вітчизняному ринку, належать до категорії малих.
Як бачимо, найбільші за величиною активів, статутного капіталу та капіталу – це передусім комерційні банки, створені на базі трансформованих відділень колишніх державних спеціалізованих банків: Промбудбанку, Житлосоцбанку, Ощадбанку, Зовнішекономбанку СРСР. Конкурентами цих банків стають банки так званої нової хвилі, тобто створені за період існування України як самостійної держави, а саме: Приватбанк, "Аваль", Перший український міжнародний банк.
За секторами ринку в яких функціонують банківські установи, усі банки можна поділити на:
міжнародні, які здійснюють свою діяльність як в Україні, так і за її межами;
міжрегіональні, які здійснюють свою діяльність на території всієї України;
регіональні, що обслуговують, як правило, клієнтів одного регіону (міста, району, області) [4, 7].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота на тему: Комерційні банки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок