Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Економічна сфера освіти її сутність і методи досягнення

Економічна сфера освіти її сутність і методи досягнення

Назва:
Економічна сфера освіти її сутність і методи досягнення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,91 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Економічна сфера освіти її сутність і методи досягнення
План
Вступ
Розвиток освіти, зростання інтелектуального потенціалу суспільства—важливий фактор соціального та науково-технічного прогресу, розвитку світової цивілізації. 8 сучасних умовах удосконалення всіх ланок освіти диктується революційними змінами в науці, техніці та виробництві, які зумовлюють необхідність постійного підвищення кожним громадянином України своїх загальноосвітніх, економічних, технічних, екологічних та інших знань, умілого та ефективного застосування в усіх сферах виробництва сучасної техніки, новітніх досягнень науково-технічного прогресу.
Багатство здібностей і талантів кожної людини — це найголовніше надбання суспільства, джерело його поступального розвитку.
В програмних документах Верховної Ради України, у виступах Президента України всебічно обґрунтований стратегічний курс нашої держави на формування в Україні соціальне орієнтованої ринкової економіки в органічному зв'язку з вирішенням кардинальних соціальних завдань і дальшим нарощуванням освітнього, духовного потенціалу всього суспільства.
Магістральними напрямами реформування освіти в Україні визначено: децентралізацію й демократизацію управління освітою, диференціацію, гуманізацію, індивідуалізацію навчально-виховного процесу, варіативність навчальних планів і програм. Головною метою й призначенням освіти нині є виявлення і розвиток таланту, створення можливостей для самореалізації кожної особистості, розвиток і збагачення інтелекту, формування у школярів інтересу до знань, до самоосвіти.
Процес реформування освіти В Україні ускладнюється кризовими явищами, які охопили всі сфери суспільного життя. Нині було б, очевидно, передчасним робити остаточні підсумки діяльності у цьому напрямі. Проте без перебільшення можна сказати, що в усіх регіонах України розпочалося реформування системи освіти. Відбувається перегляд звичних стереотипів і застарілих концепцій, перехід від авторитарного, адміністративно-командного стилю керівництва закладами освіти до утвердження демократичних форм і методів управління освітою.
У свою чергу складна економічна ситуація, що склалася в Україні, ставить зрослі вимоги перед освітою, вимагає постійного підвищення загальноосвітньої і професійної підготовки кожного трудівника. За визначенням відомих зарубіжних економістів і соціологів (Д. Белла, Дж. Гелбрейта, А. Тофлера та ін.), нова економічна епоха, в »ку вступають західні держави,—епоха інформації, або постіндустріальна,—базується на знаннях. Саме потреба в знаннях зумовлює зростаючу роль освіти в розвитку соціально-економічного прогресу суспільства.
1. Освіта на порозі ХХ ст.
Реформування економіки, яке в різні часи здійснювалося в розвинутих країнах Заходу, як правило, супроводжувалося підвищенням уваги до інтелектуального потенціалу суспільства, до розвитку освіти. В усіх країнах, які здивували світ своїм економічним чудом, освіті був наданий абсолютний пріоритет. Адже світова практика показує, що вкладення в освіту ? значно ефективнішими, ніж інвестиції, скажімо, в розширення основних фондів виробництва. Життя підтверджує, що чим вищий рівень освіти населення, тим вищою є професійна і соціальна його мобільність. Технічний прогрес збільшує частку тих галузей і спеціальностей, наукомістких виробництв, які вимагають більш високої освітньої підготовки і компетентності. Саме завдяки зростаючим інвестиціям в освіту розвинуті країни зберігають своє провідне становище у світовій економіці, в тому числі й країни, які не мають значних запасів сировинних ресурсів і обрали національною стратегією розвитку своїх держав прогрес освіти.
В умовах розгортання науково-технічного прогресу інтересам виробництва нині найбільше відповідає закінчена середня освіта як база для продовження навчання і формування гармонійно розвиненої особистості. В багатьох розвинутих країнах світу вже ведеться підготовка до переходу до загальної вищої освіти. Зокрема, в Японії у 1989 p. охоплення населення середньою освітою досягло 96,2 %.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Економічна сфера освіти її сутність і методи досягнення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок