Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Акцизний збір

Загрузка...

Акцизний збір

Назва:
Акцизний збір
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота
З предмету:
« Податкова система »
м.Івано-Франківськ
2006


План
Вступ.
Поняття акцизу, обЧєкти оподаткування акцизним збором.
Механізм обчислення акцизним зблром.
Порядок та терміни сплати акцизного збору.
Контроль за надходженням акцизного збору та відповідальнісь платників.
Акцизи у різних країнах світу.
Висновок.
Зміст.
Вступ.
1. Поняття акцизу, обЧєкти оподаткування акцизним збором.
Механізм обчислення акцизним зблром.
Порядок та терміни сплати акцизного збору.
Контроль за надходженням акцизного збору та відповідальнісь платників.
Акцизи у різних країнах світу.
Висновок.
Вступ
В Україні принципи побудови системи оподаткування, види податків, зборів та обовЧязкових платежів, порядок зарахування, платники податків і обЧєкти оподаткування, відповідальність за порушення законодавства про податки, визначає Закон України « Про систему оподаткування ».
Платниками податків та інших обовЧязкових платежів є юридичні і фізичні особи, на яких відповідно до законодавчих актів покладена зобовЧязальність сплачувати податки і інші обовЧязкові платежі.
Акцизи сплачуються ще з давніх давен. Так широкого застосування вини набули ще в Стародавньому Римі на сіль та деякі інші товари. З поступовим вдосконаленням товарно-грошових відносин змінювалась і методика акцизного оподаткування. Спочатку сплачували акциз із землі, на якій вирощуваль підакцизна сировина, потім з напів фабрикатів, і нарешті, з готових товарів і виробів, які стали головним обЧєктом оподаткування.
Акцизний збір – один з видів непрямого оподаткування. Він включається в ціну товару і сплачується в кінцевому підсумку покупцем, а не виробником товару. Його відносять до специфічних акцизів, на відміну від податку на додану вартість, який відноситься до категорії універсальних акцизів. Тобто стягнення податку проводиться за диференційованими ставками по окремих группах товарів. Отже, перша відмінність акцизного збору від ПДВ – це диференціація ставок, друга відмінність – акцизним збором виключно оподатковуються і не оподатковують роботи і послуги.
Поняття акцизу, обЧєкти оподаткування
акцизним збором.
Одним з невід'ємних елементів податкових систем країн світу є сьогодні індивідуальний (потоварний) акциз, який в Україні має своє втілення у функціонуванні такого податку як акцизний збір.
Повсюдне поширення акцизного оподаткування пояс-нюється, передусім, високим фіскальним потенціалом даного податку. Так, ще у XVII столітті французький економіст Ф.Демезон відзначав, що акциз "здатен один принести казні стільки і навіть більше, ніж усі інші податки". При цьому одним з інструментів, за допомогою яких реалізується фіскальна функція акцизу, є законо-давче визначене коло підакцизної продукції і ставка податку. У сучасних податкових системах він звичайно займає наступне місце після податку на додану вартість і за значенням, і за обсягом надходжень до бюджету.(Ак-цизним збором оподатковуються товари, які, як правило, не належать до речей першої потреби і рівень рентабель-ності при виробництві яких досить високий.
Походження терміну "акциз" пояснюється по-різному:
1) excidere — робити надрізи на клеймах, що означає сплату податку;
2) ciseaux — ножиці, які визначають відмінності у ціно-утворенні;
3) assidere — відсікання, відрізання частини ціни товару
при акцизі;
4) assidere — накладати, встановлювати.
Акцизний збір був введений в Україні в 1992 р. і разом з ПДВ замінив податки з обороту і реалізації. Сучасне трактування акцизного збору визначає його як непрямий податок на окремі товари (продукцію), ви-значені законом як підакцизні, який включається до ціни товарів (продукції). Як і інші непрямі податки, акцизний збір в остаточному підсумку збирається зі спо-живачів продукції, хоча сплачують його виробники підакцизних товарів або їх імпортери.
Товари, які обкладаються акцизним збором носять назву підакцизних товарів. Перелік оподатковуваної акцизом продукції формується відповідно до визна-чених цілями, серед яких, окрім фіскальної, можна виділити наступні:—
необхідність перерозподілу надвеликих доходів рід вироб-ництва і реалізації окремих видів продукції (наприклад, алкогольних напоїв, окремих видів мінеральної сировини);—
необхідність обмеження виробництва і споживання "соціально небезпечних" товарів, використання яких приносить шкоду здоров'ю людини і стану навколишнього середо-вища.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Акцизний збір

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок