Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Фінансовий ринок і роль його в ринковій економіці

Фінансовий ринок і роль його в ринковій економіці

Назва:
Фінансовий ринок і роль його в ринковій економіці
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,96 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
з «Фінансів»
На тему: «Фінансовий ринок і роль його в ринковій економіці».


Зміст
Вступ…………………………………………………………………...3
Розділ 1. Суть і роль фінансового ринку в економіці….....................4
Розділ 2. Ринок капіталів
2.1. Фондовий ринок як найважливіша складова ринку…....................11
2.2. Кредитний ринок…………………………………………................18
Розділ 3. Розвиток фінансового ринку на сучасному етапі………...26
Висновок……………………………………………………………....32
Список використаної літератури………………………………….....34
Вступ
Фінансовий ринок – складова фінансової системи держави. За своєю суттю це механізм перерозподілу фінансових ресурсів між окремими суб’єктами підприємницької діяльності, державою і населенням, між учасниками бюджетного процесу, деякими міжнародними фінансовими інститутами. Фінансовий ринок може успішно розвиватися і функціонувати лише в ринкових умовах.
Одним з найактуальніших завдань розвитку економіки України є створення умов ефективного переходу до ринкових відносин.
Перерозподіл фінансових ресурсів за допомогою фінансового ринку має певні часові обмеження і здійснюється на умовах платності та конкурентності. Фінансовий ринок значно впливає на ефективність, стійкість та еластичність фінансової системи. Він покликаний посилювати та поліпшувати мобілізацію і розподіл фінансових ресурсів, що сконцентровані в державних грошових фондах, у розпорядженні підприємницьких структур і у населення. По суті, фінансовий ринок у розподільчих і перерозподільчих процесах фінансових ресурсів виконує ті функції, які не може виконати жодна складова фінансової системи.
Наявність фінансового ринку – об’єктивне явище, зумовлене особливостями функціонування фінансів в економічній системі держави. Він виник як гостра потреба в додатковій формі мобілізації коштів для фінансового забезпечення розвитку економіки держави.
Форми і методи мобілізації ресурсів на фінансовому ринку дуже різноманітні, про те важливе його завдання є повне, своєчасне, і з найменшими затратами задоволення потреб усіх учасників ринку. У країнах із розвинутою ринковою економікою фінансовий ринок є особливим і необхідним середовищем для успішного функціонування економіки й соціальної сфери.
Розділ 1. Суть і роль фінансового ринку в економіці.
Існування в економіці тимчасово вільних капіталів породжує фінансові ринки. Фінансові ринки – це міст між заощаджувачем та позичальником. Їх основна функція – акумулювання та перерозподіл позичкових капіталів. Пряме та непряме фінансування. Структура фінансових ринків: ринки кредиту та ринки акцій, первинні та вторинні ринки, біржовий та позабіржовий ринки цінних паперів, ринки короткотермінового та довготермінового капіталу; ринок іноземних валют (19).
Ринок, як самодостатній, автоматично діючий, саморегульований механізм – це абстракція, яка деякою мірою відбиває реалії ХІХ століття (26).
Сучасний же ринок – це один з феноменів, який зумовлює складну систему господарювання, в якій тісно взаємодіють ринкові закономірності, численні регулюючі інститути і масова свідомість.
Цивілізований характер ринку в промислово розвинутих країнах визначається широким арсеналом перевірених часом і господарською практикою законодавчих і моральних норм, багатоплановою і компетентною політикою держави щодо розвитку економіки та соціальної інфраструктури, інформованістю і самостійністю керівників господарських структур на всіх рівнях, правовою свободою економічної самодіяльності людини (26).
Фінансовий ринок виступає сферою забезпечення нормального функціонування фінансових відносин у суспільстві. Він може успішно функціонувати лише в умовах ринкової економіки, коли переважна частина фінансових ресурсів мобілізується суб’єктами підприємницької діяльності на засадах їх купівлі-продажу. В умовах адміністративної економіки фінансового ринку практично не існувало, оскільки формування ресурсів та їх перерозподіл здійснювали на директивних засадах через бюджет та банківську систему.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Фінансовий ринок і роль його в ринковій економіці

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок