Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Формування сучасної системи міжнародних економічних відносин

Загрузка...

Формування сучасної системи міжнародних економічних відносин

Назва:
Формування сучасної системи міжнародних економічних відносин
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,65 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
??????? ??????
Тема: “Формування сучасної системи міжнародних економічних відносин”


ПЛАН
ВСТУП
1. ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ.
1.1 Історичний розвиток та значення системи міжнародних економічних відносин
1.2 Глобалізація економічних взаємовідносин
1.3 Регіоналізація в міжнародних економічних відносинах
2. СУЧАСНИЙ СТАН СВІТОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ.
2.1 Світова економічно-торгівельна система
2.2 Динаміка і тенденції розвитку міжнародного ринку інвестицій
2.3 Міжнародні ринки трудових ресурсів та фінансів
3. НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ДЛЯ КРАЇН З ПЕРЕХІДНИМИ ЕКОНОМІКАМИ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП
В останні роки посилюються інтеграційні процеси в усіх сферах міжнародної діяльності, в тому числі і економічній. Проте самі ці процеси далеко не однозначні і сповнені протиріч. Головним з протиріч розвитку сучасної цивілізації є існування двох протилежних тенденцій: створення різного роду блоків, об’єднань з великою відкритістю економік держав всередині блоків, і подальшим ростом замкнутості таких блоків відносно сторонніх країн, що означає посилення регіоналізації на противагу інтеграційному процесу.
За такого розвитку світової економіка склалася з однієї сторони “світова еліта” з розвинутих країн, обсяги торгівлі і економічного співробітництва між якими динамічно ростуть і країн “другого ешелону”, які стоять осторонь основних товарних потоків і яким надзвичайно важко пробитися на міжнародні ринки, через те, що перша група країн прагне не поступитися своїми позиціями.
Після розпаду Варшавського договору утворилося цілий ряд країн з так званою перехідною економікою, які зайняли проміжне місце між розвинутими країнами і бідними. Кожна з цих країн старається своїми способами “зайняти місце під сонцем” у світовій економічній системі торгівлі. Стоїть така проблема і перед Україною, яка в силу економічної кризи впритул наблизилася до країн, які називають бідними.
В усіх без винятку країнах з перехідними економіками (та й у всіх країнах взагалі) сьогодні йде інтенсивне дослідження всіх видів міжнародних торгово-економічних відноси, всіх інструментів торгівельної політики в плані найоптимальнішого застосування для нарощування зовнішньоторговельних операції, адже йде остаточний розподіл світової економіки на лідерів і відстаючих і дослідження показують що розрив між ними не зменшується з часом, а, навіть, збільшується. Це і визначає актуальність теми даної роботи.
Метою даної роботи є вивчення сучасного стану та тенденцій розвитку глобальної економічної та можливостей розвитку інтеграції України в міжнародну економічну систему.
В роботі використовувалися праці українських, російських та закордонних фахівців, статистичні матеріали, аналітичні доповіді.


ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ
1.1 Історичний розвиток та значення системи міжнародних економічних відносин
Однією з відмінних рис функціонування світового господарства другої половини XX століття є інтенсивний розвиток міжнародних економічних відносин. Відбувається розширення і поглиблення економічних відносин між країнами, групами країн, економічними угрупованнями, окремими фірмами й організаціями. Ці процеси виявляються в поглибленні міжнародного поділу праці, інтернаціоналізації господарського життя, збільшенні відкритості національних економік, їх взаємодоповненні, переплетенні і зближенні, розвитку і зміцненню регіональних міжнародних структур.
Характерно, що всі ці процеси взаємодії, зближення, співробітництва носять суперечливий, діалектичний характер. Діалектика міжнародних економічних відносин полягає в тому, що прагнення до економічної незалежності, зміцнення національних господарств окремих країн приводить у підсумку до усе більшої інтернаціоналізації світового господарства, відкритості національних економік, поглибленню міжнародного поділу праці.
На порозі XXI сторіччя світове співтовариство вийшло на новий історичний рубіж: стало реальним створення на нових основах всесвітнього господарства, що охоплює багато країн світу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота на тему: Формування сучасної системи міжнародних економічних відносин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок