Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Роль акцизного збору в доходах бюджету

Загрузка...

Роль акцизного збору в доходах бюджету

Назва:
Роль акцизного збору в доходах бюджету
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,32 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
на тему : “Роль акцизного збору
в доходах бюджету”


ЗМІСТ стор.
Вступ . . . . ……………………………………………………………..3
Розділ 1. Суть і значення акцизного збору. Принципи оподаткування…...5
Розділ 2. Механізм нарахування і сплати акцизного збору……………….11
2.1. Особливості оподаткування акцизним збором алкогольних напоїв та тютюнових виробів……………………………………………………………….….11
2.2. Акцизне оподаткування транспортних засобів та паливно-мастильних матеріалів……………………………………………………………………………..16
2.3. Порядок та терміни сплати акцизного збору в бюджет………………20
Розділ 3. Аналіз акцизного збору в структурі надходжень до де бюджетів та його вплив на розвиток економіки…………………………………………….....…24
Висновок………………………………………………………………...…....28
Список використаних джерел…………………………………………….…31
Додаток А..…………..…………………………………………………….….33
Додаток Б………………………………………………………………….…..36
Додаток В……………........……………………………………………………37
ВСТУП
Податки, як обов`язкові платежі фізичних та юридичних осіб, виникли на певному етапі історичного розвитку суспільства разом із появою держави. Виконання державою її функцій спричинило формування нового специфічного типу економічних зв`язків. Із розвитком ринкових відносин частина вартості сукупного суспільного продукту , що одержавлюється за допомогою податків набуває не тільки фіскального, але й економічного значення. Податки стають фінансовою основою для державного втручання в сферу господарських зв`язків між суб`єктами економічних відносин, головним регулятором ринкового господарства. Втручання держави в економічне життя є однією з причин зростання податків як в абсолютних сумах, так і відносно сукупної вартості національного продукту.
Необхідність збільшення податків і в той же час справедливого їх розподілу ставить державу перед складною дилемою: економічна ефективність чи справедливість? Оптимальне поєднання й урахування цих аспектів - неодмінна умова гармонійності податкової політики. Тому одним із головних завдань фінансової науки є розробка податкових концепцій щодо визначення економічно оптимального та соціально справедливого рівня оподаткування , достатнього для фінансування державних функцій, не пригнічуючи стимули до інвестиційної діяльності.
Об`єктом оподаткування при непрямих податках є витрати, а не доходи. Вони додаються до ціни товару. Непрямі податки зменшують споживання, а це неодмінно веде до скорочення виробництва. Характерним прикладом є податок на додану вартість та акцизний збір.
Непрямі податки на товари та послуги - зручна форма поповнення казни. Вони забезпечують стабільність поступлень в бюджет.
Цільове призначення податків сприяє більш продуктивному витрачанню їх з боку уряду та місцевої влади. Платники повинні бути інформовані, куди і як використовуються податки.
Необхідно відмітити, що сучасна податкова система України відповідає перехідному стану економіки. Державою на сьогодні встановлено близько чотирьох десятків різного виду податків, зборів та обов`язкових платежів. На жаль, це не той випадок, коли кількість переходить в якість.
Дієвої податкової системи, яка б стала основним інструментом регулювання економіки держави, формування доходів бюджету, стимулювання ділової активності, обмеження росту цін та інфляції, Україна поки-що не має.


РОЗДІЛ 1
Суть і значення акцизного збору. Принципи оподаткування
 
В Україні принципи побудови системи оподаткування, види податків, зборів та обов`язкових платежів, порядок їх зарахування, платники податків і об`єкти оподаткування, відповідальність за порушення законодавства про податки, визначає Закон України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року.
Встановлення та відміна податків, зборів та інших обов`язкових платежів в бюджет та внески в державні цільові фонди, а також пільги їх платникам, здійснюються Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим та Радами народних депутатів відповідно до вищезазначеного закону та інших законодавчих актів України про оподаткування.
Під податком, збором, іншим обов`язковим платежем в бюджет та внескам в державні цільові фонди розуміється обов`язковий внесок в бюджет відповідного рівня чи державний цільовий фонд, що здійснюється платниками в порядку і на умовах, визначених законодавчими актами України.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Роль акцизного збору в доходах бюджету

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок