Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Ціноутворення

Загрузка...

Ціноутворення

Назва:
Ціноутворення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,89 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Ціноутворення


ЗМІСТ
 
ВСТУП..............................................................................…….......3
РОЗДІЛ 1. Ціноутворення та його загальні принципи.....................5
РОЗДІЛ 2. Ціноутворення на різних типах ринків.........................10
РОЗДІЛ 3. Цінова ситуація в Україні............................................14
ВИСНОВКИ...................................................................................19
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.....................................21
ВСТУП
В наш час більшість продавців встановлюють єдину ціну для всіх покупців. Ця ідея з’явилася ще в кінці 19 ст., коли широкий асортимент товарів і велика кількість робітників заставили Ф.В. Вулворта та інших торговців ввести “політику однієї ціни”. Проте компанія не просто встановлює єдину ціну, а швидше створює цілу систему ціноутворення, яка охоплює ціни на різні товари із асортименту. Структура ціноутворення змінюється одночасно з тим, як товар проходить свій життєвий цикл. Компанія корегує ціни на товар, виходячи з витрат та попиту, враховуючи різницю між ситуацією та потребою покупців. Як уже переконливо показала практика, на прийняття рішень про ціноутворення впливає надто складна наявність факторів зовнішнього середовища та конкуренції. Тому в діяльності підприємства процес ціноутворення є надто важливим, і зовсім нелегким є завдання у прийнятті кінцевої ціни на товар Котлер Ф., Армстронг Гари. Основы маркетинга: Пер. с англ.-2-е европ. изд.- К.;М.; СПб.: Издат. Дом “Вильямс”, 1998.- С. 785.
Також головна увага в основній частині даної роботи буде приділятися сучасній ціновій ситуації в Україні. Це питання є дуже болючим для нашої країни, оскільки ціна була і залишається найважливішим критерієм прийняття споживчих рішень. Для країн із невисоким рівнем життя, для бідних прошарків населення, а також доречно для товарів масового попиту — це характерно. Але за останній час мають сенс широко розвинені інші, нецінові фактори конкуренції. Проте, ціна все ж таки зберігає свої позиції як традиційний елемент конкурентної політики та значно впливає на ринкове становище і прибуток підприємства.
Разом з тим, цінова політика багатьох фірм, зокрема в Україні, нерідко є недостатньо кваліфікованою і це є актуальністю вивчення даної теми. Найбільш часто зустрічаються наступні помилки: ціни недостатньо структуруються по різним варіантам товару та сегментам ринку; ціни слабо пристосовані до змін ринкової ситуації; ціноутворення надто орієнтоване на витрати; ціна використовується без зв’язку з іншими елементами маркетингу. Дані недоліки викликані в багатьох випадках наслідком планової економіки, коли ціни визначалися директивно чи лише на основі витрат, а також браком досвіду українських керівників в області маркетингу.
Метою роботи є охарактеризувати політику ціноутворення та її загальні принципи, проаналізувати її вплив на ринки досконалої конкуренції.
Основним об'єктом даної роботи є ціна та ціноутворення, яке проводить Кабінет Міністрів України.
Предметом даної роботи є вплив цінової політики на економіку в цілому.
У даній роботі використовувалася література таких авторів, як В.М. Ковальчук, Н.С. Каліта, І.С. Кожуховський, Е.Дж.Долан, Фішер С., Дорнбуш Р., К.Р.Макконелл, С.Л.Брю, П.Самуельсон, Мочерний С. та багатьох інших авторів.
РОЗДІЛ 1. Ціноутворення та його загальні принципи
Ціноутворення—це процес встановлення цін на товари та послуги, що пропонуються на ринку. Цінова політика підприємства надто тісно пов’язана з його цілями у сфері комерційної діяльності. Підприємства промислової галузі можуть мати різні цілі і відповідно впроваджувати різну цінову політику. Чим краще компанія орієнтується в своїх цілях, тим простіше їй встановити ціну на товар.
Найбільш частіше зустрічаються наступні цілі ціноутворення:
Виживання – у випадку, коли фірма працює з перевантаженням, в умовах інтенсивної конкуренції, різкого спаду платіжноспроможного попиту. Ціни знижуються: в даному випадку не до великого прибутку, бути б живим, перекрити б витрати.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Ціноутворення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок