Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Сутність логістики

Загрузка...

Сутність логістики

Назва:
Сутність логістики
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
9,29 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сутність логістики
На визначенням вітчизняного економіста М. Окландера логістика є трьохаспектним поняттям, що відображає:
концепцію або філософію бізнесу
систему управління, яка призначається для реалізації цієї концепції
науку.
Згідно з таким підходом М. Окландер дає такі три визначення логістики:
логістика – це орієнтована на поставку “точно, вчасно” концепція або філософія бізнесу;
логістика – це система управління, що спрямована на забезпечення поставки “точно, вчасно”;
логістика - це сукупність рекомендацій, що вже виправдали себе щодо розроблення і впровадження систем управління, використання яких на практиці забезпечує поставку “точно, вчасно”.
Поняття логістики на підприємстві охоплює такі сфери діяльності, як постачання, виробництва та збут продукції. Особливе місце належить транспортному господарству підприємства та процесам складування і зберігання продукції. Основним завданням, які вирішує логістика у вказаних сферах діяльності – це забезпечення найменших витрат, пов’язаних із рухом матеріальних ресурсів через вказані сфери діяльності - від постачальників через сферу постачання, виробництво і збут до кінцевих споживачів продукції. Нижче вказано шість основних постулатів, на яких сьогодні бу-дуються сучасні логістичні системи, за якими товари чи продукти просуваються від вироб-ника до споживача.
По-перше, нам потрібен конкретний товар,
по-друге, цей товар має бути не-обхідної якості,
по-третє –товар потрібен нам у необхідній для нас кількості,
по-четверте – цей товар потрібен нам у визначений нами час,
по-п'яте – товар повинен бути у визначено-му нами місці,
по-шосте – наші витрати під час покупки мають бути мінімальними.
Саме ці по-стулати сьогодні і характеризують ос-новні цілі, які вирішують логістичні систе-ми або просто — логістика.
Роль і місце логістики в системі управління підприємством
Під логістичною системою розуміють адаптивну систему із зворотнім зв'язком, що виконує ті чи інші логістичні функції і операції, складається, як правило, з декількох підсистем і має розвинуті зв'язки із зовнішнім середовищем. В якості логістичної системи можна розглядати промислове виробництво, територіально-виробничий комплекс, торговельне підприємство, інфраструктуру окремої країни.
Функціонування логістичної системи, як відособленої сукупності дій, спрямованої на перетворення матеріального чи інформаційного потоку складається з логістичних операцій. Традиційними логістичними операціями є складування, транспортування, комплектація, навантаження, розвантаження, внутрішні переміщення сировини і матеріалів, напівфабрикатів у виробничому процесі, а також збір, зберігання та обробка інформаційного потоку. Логістична система охоплює такі поняття: матеріальний потік, логістичний ланцюжок, логістичний канал, логістичний цикл.
Матеріальний потік – об'єкт логістичних операцій та логістичних функцій, являє собою сукупність сировини, матеріалів, складових частин, напівфабрикатів, готових виробів, що рухаються від постачальників через виробничі підрозділи до споживачів.
Логістичний ланцюжок – це лінійно впорядкована сукупність фізичних та юридичних осіб (виробників, дистриб'юторів, складів загального призначення), які здійснюють логістичні операції, щоб довести матеріальний потік від однієї логістичної системи до іншої чи до іншого споживача. і по якому проходять товарний і інформаційний потоки від постачальника до споживача. В ньому виділяються наступні головні ланки: поставка матеріалів, сировини і напівфабрикатів, зберігання продукції і сировини, виробництво продукції, розподіл, включаючи відправку товарів зі складу готової продукції, споживання готової продукції.
1 – зворотній інформаційний зв'язок
2 – матеріальні потоки
3 – супровідні інформаційні потоки
4 – інформація про отримання вантажів, розрахунок за поставлену продукцію.
Логістичний канал — це канал розподілу, збуту, товароруху товарів, часткове упорядкування посередників (ділерів, транспортних фірм), що здійснюють доведення матеріального потоку від конкретного виробника до його споживачів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Курсова робота на тему: Сутність логістики

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок