Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Інфраструктура сучасної міжнародної економічної діяльності

Загрузка...

Інфраструктура сучасної міжнародної економічної діяльності

Назва:
Інфраструктура сучасної міжнародної економічної діяльності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,74 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Інфраструктура сучасної міжнародної економічної діяльності


План


Вступ
Дослідження взаємодії держав в історичній ретроспективі дозволяє умовно виділити два періоди його розвитку - екстенсивний і інтенсивний. Якщо перший по своїй протяжності займав досить тривалий історичний відрізок, то другий у порівнянні з ним відносно короткий. Якщо екстенсивний період дав початок становленню міжнародних економічних відносин, то інтенсивний активно сприяв їхньому розвитку і процвітанню.
Період інтенсивної взаємодії продовжується до наших днів, зростаючи в міру прямування до сучасності. Ніколи раніше міжнародні економічні відносини не досягали такого високого рівня. Аналіз міжнародних економічних процесів приводить до висновку про формування світового господарства, елементи якого подані країнами різного рівня, розвитку, соціального і політичного устрою. Сучасний світ прискорено розвивається в напрямку утворення глобальної економіки, в якої товари, послуги, робоча сила, капітал, інформація вільно переборюють географічні межі держав, з'єднуючись за їхніми межами і створюючи новий засіб ведення господарства, заснований на підпорядкуванні як внутрішніх, так і міжнародних економічних процесів єдиним законам. Визначальну роль в здійсненні міжнародних економічних відносин має їх інфраструктура. Саме вивчення складових міжнародної економічної діяльності і є метою даної роботи. Для досягнення поставленої мети в роботі необхідно вирішити наступні завдання:
- розкрити сутність міжнародної економічної діяльності;
- дослідити інфраструктуру міжнародної торгівлі як основної форми міжнародних економічних відносин;
- визначити особливості міжнародного руху капіталу та його учасників;
- охарактеризувати мміжнародну міграцію робочої сили;
- проаналізувати взаємодію в рамках міжнародних економічних інтеграційних процесів;
- висвітлити інфраструктуру міжнародних кредитних відносин;
- вивчити міжнародні науково-технічні відносини;
- показати місце України в сучасній міжнародній економічній діяльності.


1. Сутність міжнародної економічної діяльності
Початок XXI століття ознаменувався змінами, які відбулися в розвитку світової людської цивілізації. Зміни ці мають у своїй основі, з одного боку, техніко-економічні фактори, з іншого боку - соціально-економічні.
Перша група факторів пов'язана з формуванням нового типу розвитку на основі безупинного удосконалювання техніки і технології, що супроводжує науково-технічну революцію, що розгортається. Під впливом науково-технічної революції виникнули явища, що закономірно об'єднують усе різноманіття країн із їхніми національними особливостями, відмінностями в єдине ціле - взаємозалежну і цілісну цивілізацію.
Друга група факторів обумовлена відходом в історичне минуле головної і потужної сили, що роз'єднувала світ на два протиборчі табори протягом майже усього XX століття - світової соціалістичної системи.
В результаті суміщення і взаємодії зазначених факторів сьогодні основною, визначальною силою у світі стала загальна тенденція до інтернаціоналізації господарського життя, що супроводжується зрощуванням національних економік у єдиний відтворювальний комплекс. Інтеграційні процеси стають складовою частиною суспільного відтворення кожної країни.
У цих умовах різко зростає значення володіння основами економічної теорії, що описує і пояснює закономірності і динаміку економічних відношень і процесів не тільки на національному, але і на міжнаціональному рівнях. В результаті тривалого історичного розвитку ця частина економічної теорії виділився у відносно самостійну дисципліну - міжнародну економіку.
Міжнародна економіка вивчає економічні процеси, що протікають у сучасному взаємозалежному світі. Оскільки ці процеси в остаточному підсумку базуються на сукупності відносин між країнами - торгових, фінансових, техніко-економічних, - то світова економіка як навчальна дисципліна трансформується в широкому змісті в дисципліну "міжнародні економічні відносини" (МЕВ).[4]
З цих позицій міжнародні економічні відносини - складова частина економічної теорії, застосовувана для дослідження сукупності соціально-економічних, техніко-економічних, політико-економічних відносин між державами, що припускають реалізацію конкретних власних цілей країн, а також реалізацію цілей глобального, цивілізаційного масштабу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Інфраструктура сучасної міжнародної економічної діяльності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок