Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Безкоштовно курсова робота на тему: Міжнародна торгівля, як засіб піднесення всесвітнього і національного добробуту

Міжнародна торгівля, як засіб піднесення всесвітнього і національного добробуту / сторінка 11

Назва:
Міжнародна торгівля, як засіб піднесення всесвітнього і національного добробуту
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
43,12 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
на 31,4% – до 17,9 млрд. доларів підтверджує позитивні зміни в структурі імпорту: після спаду імпорту машинно-технічної продукції в 2000р. її закупівлі починаючи з 2005р. стали збільшуватися.
16 травня 2010 року виповнюється 2 роки як Україна стала повноправним членом Світової організації торгівлі.
Україна набула членства у СОТ, реалізуючи прагнення створити економіку, яка завдяки використанню експортного потенціалу могла б успішно інтегруватися у європейські та світові економічні відносини. Прогнозований і прозорий доступ до ринку товарів і послуг та режим, дружній для прямих іноземних інвестицій, є одними з основних принципів системи економічних відносин усіх розвинутих країн.
З цієї точки зору, із вступом до СОТ держава отримала необхідні передумови, які складають стратегію інтенсивного економічного зростання. Ключовим питанням в умовах членства України у СОТ залишається необхідність впровадження структурних реформ вітчизняної економіки у такий засіб, який би гарантував покращення ефективності промислового та сільськогосподарського секторів економіки.
З метою поступової адаптації торговельно-орієнтованих економічних відносин до правил СОТ, за координації Міністерства економіки у 2008 році розроблено короткострокову програму дій - «План першочергових заходів щодо виконання зобов'язань України в рамках членства у СОТ» затверджений Розпорядженням КМУ № 1570-р та програму дій на середньострокову перспективу - «План заходів щодо адаптації економіки України до вимог СОТ», затверджений Розпорядженням КМ України від 30.10.2008 № 1381-р.
Обидва плани складають розгорнуту програму дій української влади у напрямку розвитку економічних відносин на основі зобов’язань, узятих Україною в рамках вступу до СОТ. Програма створює умови для підвищення конкурентоспроможності національної економіки у засіб, який повністю відповідає зобов’язанням України як члена СОТ та враховує інтереси вітчизняних виробників. Структура програми включає питання адаптації всіх галузей економіки.
Зокрема, реалізація передбачених програмою заходів сприятиме:
- створенню умов для зростання обсягів іноземних інвестицій в економіку України, підвищення темпів зростання іноземних інвестицій;
- зростанню обсягів виробництва;
- прискоренню структурних реформ і створенню стимулу для підвищення конкурентоспроможності;
- демонополізації товарних ринків та ринків послуг;
- розширенню асортименту та якості пропонованих товарів і послуг, зниженню їх ціни тощо.
З метою реформування та приведення у відповідність до норм і принципів СОТ повноважень влади у сфері регуляторної політики, у 2008 році законодавчо врегульовано питання щодо:
- скорочення видів діяльності, здійснення яких потребує дозволів чи ліцензій;
- зниження втручання органів влади у господарську діяльність суб’єктів ринку;
- чіткого визначення функцій контролюючих органів;
- врегулювання процедури проведення перевірки суб’єктів господарювання;
- усунення дублювання функцій контролю різними органами тощо.
Також, з метою зменшення від’ємного сальдо зовнішньої торгівлі, Мінекономіки розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання стану платіжного балансу України».
Законодавча робота під координацією Мінекономіки з імплементації до національної законодавчої бази зобов’язань України відповідно до Закону про ратифікацію Протоколу про вступ України до СОТ здійснюється з максимально можливим урахуванням інтересів вітчизняних виробників. Наприклад, Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування сільськогосподарських товаровиробників” передбачає збереження непрямої підтримки аграріїв в умовах членства в СОТ. Законом внесено зміни до законів України “Про податок на додану вартість” та “Про оподаткування прибутку підприємств” в частині поширення режиму акумуляції сільськогосподарськими підприємствами коштів ПДВ на всі операції з поставки агропродукції власного виробництва. Режим акумуляції розповсюджується на продукти переробки, включаючи продаж молока і м’яса переробним підприємствам та продукцію підакцизних товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Курсова робота на тему: Міжнародна торгівля, як засіб піднесення всесвітнього і національного добробуту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок