Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Скачати курсова робота безкоштовно: Міжнародна торгівля, як засіб піднесення всесвітнього і національного добробуту

Міжнародна торгівля, як засіб піднесення всесвітнього і національного добробуту / сторінка 22

Назва:
Міжнародна торгівля, як засіб піднесення всесвітнього і національного добробуту
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
43,12 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 

Сутністю лізингу є оренда основних засобів виробництва для їх використання у виробничому процесі орендатором, у той час як самі товари купуються орендодавцем, і він зберігає право вла-сності на них до кінця угоди. У більшості випадків лізинг є спе-цифічною формою фінансування за участю спеціалізованої лі-зингової компанії, яка купує право власності на майно для третьої сторони і передає його в оренду на коротко-, середньо- і довгостроковий періоди.
Специфіка взаємовідносин продавця (експортера) та покупця (імпортера) в міжнародному лізингу полягає в такому:
· угода здійснюється, як правило, при посередництві спеціалі-зованої лізингової компанії;
· лізингова компанія та орендар (імпортер), лізингова компа-нія та постачальник (виробник, експортер) або всі три учасники знаходяться в різних країнах;
· угода відрізняється від звичайної угоди купівлі-продажу мо-ментом переходу права власності на об'єкт угоди до споживача (за фінансового лізингу) або відсутністю такого моменту взагалі (за оперативного лізингу).
За напрямом лізингової операції міжнародний лізинг можна поділити на такі види:
· експортний, за якого продуцент предмета лізингової угоди або посередницька фірма продає його лізинговій компанії, що укладає угоду із зарубіжним лізингоодержувачем;
· імпортний, за якого лізингодавець купує предмет лізингу в іноземної фірми, а потім укладає угоду з вітчизняним лізинго-одержувачем на його використання;
· транзитний, за якого предмет лізингу продається лізинговій компанії з іншої країни. Остання, в свою чергу, укладає угоду з лізингоодержувачем, що знаходиться у третій країні.
Міжнародні лізингові операції можуть мати різні джерела фі-нансування. Залежно від цього розрізняються такі типи лізингу:
· за власний кошт, який передбачає використання власних фінансових ресурсів для виконання лізингової угоди;
· за залучені кошти, тобто для виконання лізингової угоди ви-користовуються кредити та позички банків і фінансових компаній;
· з частковим фінансуванням лізингодавцем. Пов'язаний із за-лученням різних джерел фінансування угоди. Зазвичай використо-вується для реалізації комплексних проектів, а сутність його полягає в тому, що лізингодавець при купівлі предмета лізингу сплачує зі своїх коштів тільки певну суму (60—80% вартості предмета), а реш-ту необхідних коштів залучає як позичку в одного або кількох кре-диторів (пайову частку може мати і постачальник, тобто виробник предмета лізингової угоди). При цьому борг виплачується в міру отримання від лізингоодержувача (або лізингоодержувачів) лізин-гових платежів протягом усього терміну дії лізингової угоди.
Предметом лізингової угоди може бути як нове майно, так і таке, що було в експлуатації. Цей факт не впливає на механізм укладання та виконання угоди, а враховується тільки при визна-ченні розмірів лізингових платежів та обчисленні ефективності укладання лізингової угоди.
3.2. Регулювання міжнародної торгівлі (тарифні та нетарифні методи).
Митно-тарифні методи регулювання міжнародної торгівлі
Найвпливовішим видом торговельних обмежень є мито. Митом вважаєть-ся податок, який стягується з товару при перетині ним митного національно-го кордону. Імпортне мито — це податок, який стягується з імпортованих товарів, в той час як експортне мито накладається на експортовані товари. Більшість країн застосовують саме імпортне мито, а експортне в основному застосовується країнами, що розвиваються, по відношенню до традиційного експорту, щоб отримати кращі ціни та збільшити виручку (наприклад, екс-портне мито стягується при експорті кави з Бразилії, або какао з Гани). З іншого боку, імпортне мито накладається з метою захисту окремих галузей економіки.
Мито може встановлюватися на вартість та на кількість товару. Адвалер-не мито встановлюється як процент від вартості товару, що є предметом торгівлі. Специфічне мито встановлюється як фіксована сума коштів на фізичний обсяг товару. Комбіноване мито передбачає одночасне встанов-лення як адвалерного, так і специфічного мита.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Курсова робота на тему: Міжнародна торгівля, як засіб піднесення всесвітнього і національного добробуту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок