Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Скачати курсова робота на тему: Ознаки економічної злочинності

Ознаки економічної злочинності / сторінка 10

Назва:
Ознаки економічної злочинності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Якщо розглядати ставлення до названої економіки в суспільстві, то воно є подвійним, тобто існує два протилежних погляди.. Результати опитувань показують, що перша частина респондентів розглядають тіньову економіку як об'єктивне явище в процесі переходу на ринкові відносини [73;68]. Вони вважають, що остання є невід'ємною частиною економіки, забезпечує задоволення потреб споживачів, яких не задовольняє контрольована економіка; конкуренція контрольованої і неконтрольованої економіки може сприяти розвитку та підвищенню ефективності офіційної економіки; вона допомагає вирішувати проблеми ринку зайнятості.
Інші розглядають тіньову економіку як результат невдалого процесу управління господарською сферою [41;65]. Прийнято вважати, що вона завдає значної матеріальної, соціальної і політичної шкоди країні. Високий рівень даної економіки позначається на знижені ефективності процесу управління різними сферами життя.
При будь-якому ставленні до тіньової економіки зрозуміло, що вона впливає на економічне становище в державі, служить інтересам окремих ділків тіньового сектора, а не суспільству.
Як показує практика, потужні джерела зазначеної економіки та їх зростання, безумовно, негативно впливають на суспільно-економічні відносини. Вони досягли таких масштабів, що їх дійсно можна без перебільшення визначити терміном "тіньова економіка". Безвідповідальних об'єктивно наукових розробок неможливо розв'язати проблеми протидії тінізації суспільно-економічних відносин. Численні соціально-економічні та окремі антикорупційні програми не подолають тінізації. Тільки науково-теоретичне осмислення структури тіньової економіки з її інфраструктурою організованої злочинності, визначення приоритетних напрямів роботи щодо її подолання з урахуванням вітчизняних наукових розробок та наукових організаційно-правових напрацювань світової науки можуть дати позитивні результати [69;67].
Організованій злочинності властива наявність у певних осіб злочинного капіталу і постійних джерел прибутків, які виходять від тіньової економіки. Особливості організації злочинної діяльності залежать від характеру джерела такого капіталу, є результатом обігу тіньового капіталу, одержаного за рахунок кримінального промислу. В результаті зазначена економіка, звідки виходить злочинний капітал і його джерела, визначає систему формалізованого злочинного співтовариства. Варто перекрити джерела прибутків від тіньової економіки, обернути даний капітал на користь держави, і структури організованої злочинності самі розваляться. Але вони будуть створюватись знову там, де концентруватиметься й обертатиметься злочинний капітал, де з'являться джерела, що його живлять [77;68].
Таким чином, організована злочинність - це, по суті, соціально-економічний процес обігу злочинного капіталу в названій економіці із залученням широких верств населення, з використанням корупції і всього того, що сприяє його нарощуванню й обігу. Отже, тіньова економіка є інфраструктурою організованої злочинності, що живиться її джерелом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Ознаки економічної злочинності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок