Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Скачати безкоштовно: Ознаки економічної злочинності

Ознаки економічної злочинності / сторінка 7

Назва:
Ознаки економічної злочинності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Тіньова економіка являється органічною складовою будь-якого суспільства.
2. ТІНЬОВА ЕКОНОМІКА ЯК ДЖЕРЕЛО ЖИВЛЕННЯ ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ.
Основні причини виникнення та поширення організованої злочинності мають економічну природу. Дослідження спеціалістів показують, що найважливішим чинником появи зазначеної злочинності є кримінальна сфера тіньової економіки з переважанням корисливої мотивації. Тому проблеми організованої злочинності не можна відривати від проблем тіньової економіки та необхідно розглядати їх тільки в сукупності.
Тіньова економіка як інфраструктура названої злочинності містить два напрями наукового дослідження: організаційні основи тіньової економіки та кримінологічно-правові. Перше стосується організації основ даної економіки, на підґрунті яких вона виникла, структури, тенденції розвитку, закономірностей, форм, технології її проникнення у всі сфери життя та запобігання процесам поширення останньої. Друге - створення кримінально-правової і кримінологічної системи боротьби з нею [77;68].
Аналіз і вивчення цього феномена показав, що тіньова економіка є складним, суперечливим соціально-економічним процесом. Вона охоплює основну частину суспільних структур і господарства. До зазначеної економіки належить неконтрольоване суспільством виробництво, розподіл, обмін і споживання товарно-матеріальних цінностей, грошей, послуг. Це все те, що приховується від органів державного управління, громадськості, зокрема соціально-економічні відносини між окремими громадянами, соціальними групами по використанню державної і недержавної власності, власності громадян у корисливих інтересах, які вбирають у себе невраховані та нерегламентовані види економічної діяльності. Тобто, тіньова економіка розуміється як сукупність неконтрольованих і неврегульованих законних або протиправних видів економічної діяльності [73;68].
Незаконна, умисно прихована від державних органів, економічна діяльність спрямовується на одержання прибутку шляхом вчинення злочинів чи сприяння їм.
Тіньова економіка як соціальне явище виросла та розвивалася в умовах наявності прогалин у законодавстві, в економіці і фінансово-кредитній сфері, за обставин зростання фінансових можливостей криміналітету, зрощування корумпованих представників різних влад, державного апарату і злочинного світу, маючи єдину ціль - надмірне збагачення та одержання влади.
Пояснення даного явища, насамперед, слід шукати в площині відсутності уміння кваліфіковано, професійно управляти господарством. Цим самим створюється сприятливий ґрунт для названої економіки.
Поява і специфіка тіньової економіки пов'язана з багатьма чинниками. У сферу її діяльності втягнуто:
- основні капітали (рухомість і нерухомість, ресурси та засоби виробництва);
- фінансові засоби та цінні папери (акції, векселі, електронні картки, приватизаційні, компенсаційні сертифікати тощо);
- особисті капітали структур тіньової економіки (будинки, земля, автомашини, яхти, дачі, літаки тощо); - демографічні ресурси (особи, задіяні в тіньових економічних видах діяльності) [67;67].
Фрагментарний аналіз проблем, пов'язаних зі специфікою зазначеної економіки, свідчить, що це явище багатогранне, різнопрофільне, залежить від багатьох факторів. Тому для його пізнання (з метою визначити ефективні державні заходи щодо протидії тінізації економіки) необхідно звернутися до наукового аналізу, на системному рівні розкрити природу тіньових капіталів, визначити різні рівні й аспекти джерел їхнього походження, потужність, рівень суспільної небезпечності, технологію накопичення. Під впливом різних факторів джерела доходів можуть змінюватися. Усе це є підґрунтям для об'єктивного пізнання соціального явища "тіньова економіка" та розроблення наукових, реально обґрунтованих заходів щодо протидії їй.
Існування даної економіки зумовлює розвиток й існування організованої злочинності, сприяє "відмиванню" злочинно одержаного капіталу через малі підприємства, асоціації і комерційні банки, за допомогою акцій, приватизації. Названа злочинність органічно пов'язана з тіньовою економікою, її "чорним" кримінальним сектором [34;65].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Ознаки економічної злочинності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок