Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Скачати курсова робота безкоштовно: Ознаки економічної злочинності

Ознаки економічної злочинності / сторінка 8

Назва:
Ознаки економічної злочинності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Наявність істотних протиріч у загальноправовому регулюванні, зовнішньоекономічний напрям, відсутність доктрини державної політики в даній галузі, збоченість державного та фінансово-банківського контролю зумовлюють "процвітання" системи порушень підприємствами фінансової і господарської дисципліни, невиконання договірних зобов'язань як усередині, так і за межами країни, що призводить до руйнації господарських зв'язків, стимулювання різних посадових зловживань з боку керівництва згаданих підприємств.
У зв'язку з цим особливий напрям діяльності економіки (тіньовий) останнім часом набув значного поширення, зокрема перед одержанням прибутків при здісненні зовнішньоекономічних операцій.
Так, з числа опитаних у 1999 р. працівників правоохоронних
органів 41% відповіли, що їм відомі факти використання спільних
підприємств за участю іноземного капіталу й інших комерційних структур
для одержання незаконних прибутків, а 37% зазначили тенденцію
криміналізації форм "прямого виходу" при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності підприємств і організацій [39;65]. Ці зловживання не можуть вчинюватися без допомоги корумпованих представників різних гілок влади та державного управління. Дозвільна система ліцензування та квотування експертно-імпортних операцій є благодатним ґрунтом для створення системи зловживань з боку представників усіх прошарків чиновницького апарату.
Аналіз стану правового регулювання згаданої діяльності конкретизує проблеми регулювання зовнішньоекономічних правовідносин у цілому, визначаючи їх конкретні технологічні аспекти. Механізм контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків за експертно-імпортними угодами залишається недосконалими. Він не враховує процедуру та технологію його здійснення. Вади сучасного правотворчого процесу негативно впливають на регулювання підприємницьких правовідносин, у тому числі зовнішньоекономічних. Зокрема, проект Закону "Про валютне регулювання" не тільки повторює прорахунки попередніх спроб регулювання зовнішньоекономічних правовідносин, а й певною мірою вносить суперечність у правозастосовчу практику з цихпитань [70;67].
Відсутність належного контролю за прибутками громадян і юридичних осіб, криза фінансової системи, правова неврегульованість багатьох сторін зовнішньоекономічної і господарської діяльності створюють сприятливі умови для існування тіньової економіки та незаконного збагачення, присвоєння чужого майна.
Аналіз і визнання цього економіко-правового феномена показують, що названа економіка містить поєднання двох начал: тіньового нелегального, злочинного, з одного боку, й економічного, тобто визначеної сукупності суспільних виробничих відносин, - з іншого [69;67]. Наведене підтверджується практикою боротьби з тінізацією економіки, що свідчить про існування різноманітних її тенденцій і проявів, найбільш типовими з яких є:
-. тіньова економіка в легальній сфері діяльності (незареєстрована трудова діяльність; поширення контрабанди; нелегальний ввіз і продаж дорогоцінних металів; неофіційна торгівля). Така діяльність не враховується при розрахунках валового національного продукту. Облікувати її практично неможливо. Частіше за все блок економіки називають тіньовою економікою в легальній сфері діяльності;
- тіньова економіка в нелегальних економічних видах діяльності (зловживання у фінансово-кредитній сфері; порушення у сфері приватизації; незаконний авто бізнес; фальшивомонетництво; незаконний обіг сильнодіючих наркотичних засобів, психотропних і фармацевтичних препаратів; незаконний обіг і торгівля зброєю, спеціальними засобами, вибуховими й ядерними матеріалами; нелегальна міграція; проституція і незаконні інтимні послуги; рекет; торгівля людьми, а також органами та тканинами людського тіла). Другий блок містить заборонену державі економічну діяльність, що повинна обов'язково враховуватися та контролюватися державою. Таким чином, до даного блоку зазначеної економіки належать прибутки злочинної діяльності [76;68].
Аналіз різних тенденцій і проявів тіньової економіки свідчить, що поштовхом до її розширення послужило посилення неефективності, уніфікованості, негнучкості і відірваності системи економічних відносин від різноманіття та суперечливості реального виробничо-господарського і соціального середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Ознаки економічної злочинності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок