Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Структура вітчизняного страхового ринку та напрями його розвитку

Структура вітчизняного страхового ринку та напрями його розвитку

Назва:
Структура вітчизняного страхового ринку та напрями його розвитку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,82 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни «ФІНАНСИ»
на тему:
«СТРУКТУРА ВІТЧИЗНЯНОГО СТРАХОВОГО РИНКУ
ТА НАПРЯМИ ЙОГО РОЗВИТКУ»


ЗМІСТ
ВСТУП ……………………………………………………………………. 3
Розділ І. Сутність та роль страхового ринку
1.1. Поняття страхового ринку, його види, їх загальна
характеристика ………………………………………………. 6
1.2. Структурна будова страхового ринку………………………. 11
1.3. Внутрішня система та зовнішнє середовище
страхового ринку …………………………………………….. 18
1.4. Ринкові регулятори та інструменти страхового ринку…….. . 20
1.5. Страхові послуги та страхові продукти, їх реалізація……..... 23
Розділ ІІ. Аналіз практики функціонування страхового ринку України
2.1. . Виникнення та етапи розвитку страхового
ринку України ………………………………………………. . 27
2.2. Аналіз показників фактичного стану страхового
ринку України ………………………………………………… 30
Розділ ІІІ. Удосконалення страхового ринку
3.1. Проблеми розвитку страхового
ринку України та шляхи їх розв’язання ……………………. 36
ВИСНОВКИ ………………………………………………………………. 40
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ………………………………. 43
ВСТУП
Послідовний перехід нашої країни до ринкової економіки об’єктивно зумовлює зростання потреби у страховому захисті усіх суб’єктів ринку. Саме наявність такої потреби та реальна можливість її задоволення характеризують ступінь розвитку економіки тієї чи іншої країни, дають уявлення про рівень захищеності її юридичних і фізичних осіб. Реформування усієї системи економічних відносин, соціальні перетворення та трансформаційні зрушення, що відбуваються в Україні, надають особливої ваги розв’язанню проблеми страхового захисту, спонукають до пошуку дійових механізмів акумуляції ресурсів страховиків і страхувальників та їх ефективного використання для усунення негативних наслідків страхових подій.
Досконала система страхового захисту є підґрунтям забезпечення більш високого рівня стабільності народногосподарського відтворювального процесу, досягненням соціальної злагоди, гарантом високого рівня життя населення. Створення дієвої системи захисту інтересів громадян, підприємців, держави, підтримання соціальної стабільності суспільства неможливе без ефективного функціонування ринку страхових послуг.
Страховий ринок формується в ході становлення товарного господарства і являє собою його невід`ємний і важливий елемент. Умовою виступає суспільний розподіл праці та існування різних відокремлених товаровиробників. Страховий ринок — це сфера економічних відносин, у процесі яких формуються попит і пропозиція на страхові по-слуги та здійснюється акт їх купівлі-продажу.
Український страховий ринок перебуває сьогодні на порозі поступового інтегрування у світовий. Страхову галузь визнано однією з найважливі-ших, вона забезпечує дієву систему захисту майнових прав та ін-тересів усіх громадян і підприємств, підтримання соціальної ста-більності суспільства, економічної безпеки держави, а також є важливим фінансовим інструментом регулювання національної еко-номіки й потужним джерелом акумулювання коштів для їх подаль-шого довготермінового інвестування в народне господарство.
Страхова діяльність належить до найприбутковіших видів сві-тового бізнесу. У більшості економічно розвинених країн держава істотно впливає на національний страховий ринок через законодавство й уповноважені страхові організації, в яких вона володіє, як прави-ло, значним пакетом акцій. Завдяки цьому вдається якомога повніше використовувати місткість стра-хового ринку й забезпечувати безпосередній державний контроль за можливими каналами відпливу валюти за кордон.
У розвинених країнах страхування є одним із найважливіших секторів національної економіки і забезпечує перерозподіл 8—12 % валового внутрішнього продукту. Загальний обсяг надходжень до бюджетів цих країн від страхової галузі порівнянний з обсягом відповідних надходжень від банківської системи. Акумульовані через страхування грошові кошти є джерелом великих інвестицій. Український страховий ринок порівняно з провідними країнами, де він розвивається протягом кількох століть, ще молодий і перебуває у стадії формування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Структура вітчизняного страхового ринку та напрями його розвитку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок