Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Організація касового виконання видатків державного бюджету України.

Організація касового виконання видатків державного бюджету України.

Назва:
Організація касового виконання видатків державного бюджету України.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
Організація касового виконання видатків державного бюджету України.


ВСТУП
Держава виконує свої функції за допомогою формування і використання бюджетного фонду. На практиці цю програмно-стратегічну мету кожна країна реалізує по-своєму. Від уряду перш за все залежить створення такої системи виконання державного бюджету, яка давала б змогу забезпечувати контроль за відповідністю державних доходів і видатків прийнятому Закону про бюджет на поточний рік , а також рівномірне розподілення надходжень і витрат у часі, підтримання пропорційності їх упродовж бюджетного року.
Останнє десятиліття характиризується стрімким упровадженням комп’ютерних технологій у повсякденне життя, що удосконалило процес одержання та обробки інформації і, відповідно, зробило можливим майже негайне реагування з боку одержувачів даних. Так, раніше не йшлося про одержанняч картини руху державних коштів упродовж одного дня вже на наступний день, не кажучи про негайне проведення розрахунків. Дуже важливим є здійснення повного поточного контролю за необхідністю та цільовим використанням бюджетних видатків.
У світі найпоширенішим є метод касового виконання бюджету. У внутрішніх документах Державного казначейства наводиться таке його визначення: організація збору бюджетних коштів на території країни, їх зберігання та видача, а також ведення обліку та звітності. Цей метод усуває недоліки попереднього, оскільки краще забезпечує прозорість і легкість контролю за використанням коштів у будь-який момент часу.
Більшість країн має банківську систему касового виконання бюджету, за якої банки на чолі з центральним, національним, загальнодержавним тощо є головним касиром держави. В основі цієї системи лежить принцип єдиної каси, тобто всі бюджетні кошти надходять на єдиний рахунок Міністерства фінансів або казначейства у центральний банк, з якого здійснюються всі витрати держави.
Для оперативного контролю та фінансування невідкладних видатків фінансовими органами, крім розпису доходів та видатків, можуть складатися касові плани виконання бюджету – на місяць із розподілом на п’яти – і десятиденки; з термінами надходження платежів і термінами фінансування першочергових витрат. Одночасно із затвердженням бюджету на черговий фінансовий рік встановлюється розмір обігової касової готівки на початок наступного бюджетного року – це резерв, що має фінансувати тимчасові касові розриви. У даному разі касовий розрив – це перевищення поточних видатків бюджету над поточними доходами у межах бюджетного року. В Україні банки на договірних засадах можуть надавати кредити органам Державного казначейства у межах бюджетного року на покриття тимчасових касових розривів.
Державне казначейство України було засноване у 1995 році Указом Президента України, відповідно до якого у тому ж році Постановою Кабінету Мі-ністрів № 590 були закріплені його основні функції – виконання державного бюдже-ту та управління бюджетними коштами. Казначейство підпорядковане та під-звітне Міністерству фінансів України, Президентові, Кабінету Міністрів України, НБУ; здійснює касове виконання бюджету, яке грунтується на територіальному принципі розподілу коштів; співпрацює з іншими державними органами з питань виконання бюджету; аналізує та надає пропозиції щодо вдосконалення чинної системи виконання бюджету і, звичайно ж, здійснює контроль за надходженням і використанням державних коштів.
Структура казначейства типова для державної служби: Державне казначейство України, управління проміжної ланки (обласні) та відділення казначейства на місцях. Внутрішня типова структура управлінь і відділень відображає особливості роботи кожної одиниці і не завжди така сама, як у інших відділів та управлінь, але можна виділити відділи: виконання бюджету за доходами; виконання бюджету за видатками; встановлення лімітів; обліку й звітності та ряд інших, необхідних для роботи самого казначейства. Вища й середня ланки служби мають режимно-секретні відділи, відділи контролю та організації роботи підвідомчих органів, відділи комп'ютеризації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Організація касового виконання видатків державного бюджету України.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок