Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Державні фінанси, їх місце у фінансовій системі

Державні фінанси, їх місце у фінансовій системі

Назва:
Державні фінанси, їх місце у фінансовій системі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,68 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Державні фінанси, їх місце у фінансовій системі


ЗМІСТ
Вступ | 3
1. Економічна суть державних фінансів | 5
2. Структура державних фінансів України | 7
3. Характеристика основних складових державних фінансів | 9
4. Державні доходи і джерела їх формування | 12
5. Характеристика і зміст основних методів мобілізації державних доходів | 13
6. Фактори, які визначають обсяг, склад і структуру державних витрат | 14
7. Основні принципи використання державних фінансових ресурсів | 16
8. Аналіз динаміки державних доходів в Україні за останні три роки, аналіз співвідношення між різними методами мобілізації державних доходів | 18
Висновки | 25
Список використаних джерел | 26


ВСТУП
Система державних фінансів є одним із найважливіших інструментів економічної політики держави. Тому ефективність функціонування такої системи багато в чому визначає можливості та характер державного впливу на економіку в цілому та поведінку підприємств.
При цьому не слід забувати, що така діяльність держави має бути спрямована в кінцевому результаті на забезпечення розвитку та підвищення добробуту суспільства.
Разом з тим створення ефективної системи державних фінансів може розглядатися як показник успішності реформування державної влади та, відповідно, завершення важливого етапу економічної реформи в цілому.
Головне призначення державних фінансів – через різноманітні фінансові інституції забезпечувати успішний економічний та соціальний розвиток держави. Досягають цього через методи і форми мобілізації фінансових ресурсів держави та використання їх для розвитку економіки, забезпечення соціальних гарантій населенню, утримання армії, органів усіх ланок влади.
Необхідність державних фінансів зумовлена тим, що за будь-якого типу економічних відносин основним призначенням держави є забезпечення фінансовими ресурсами тих потреб, які не можуть бути вирішені через ринковий механізм, тобто через попит і пропозицію, а також особисто кожним громадянином.
Держава будує свою фінансову політику, головним завданням якої є пошук оптимальної моделі перерозподілу фінансових ресурсів з метою прискорення зростання матеріально виробництва і добробуту населення.
Для побудови такої моделі потрібно визначити рівень втручання держави у господарську діяльність виробничих структур і рівень зобов’язань держави з соціального забезпечення своїх громадян. Від цих факторів залежить, яка частка валового національно продукту має зосереджуватися у фінансових інституціях, створюваних державою.
Висока частка централізації фінансових ресурсів призводить до негативних наслідків, оскільки централізовано важко здійснювати раціональний розвиток і забезпечити ефективне їх використання.
Потрібна також оптимізація перерозподілу фінансових ресурсів, що знаходиться в розпорядженні населення.
Важливе значення має те, як мобілізуються ресурси, якими каналами і в якій формі відбувається їх рух. За умов ринку основними формами мобілізації фінансових ресурсів у розпорядженні держави є податки, збори і відрахування.
Україна обрала свій шлях реформування державних фінансів. Першим етапом став перехід на нову систему формування місцевих бюджетів та міжбюджетних трансфертів, який було закріплено відповідною Постановою Кабінету Міністрів України № 1932 від 26 грудня 2000 року.
Другим етапом можна вважати прийняття Верховною Радою Бюджетного кодексу. Сьогодні з цілком зрозумілих причин ще рано говорити про якість та наслідки практичної реалізації цього документу. Але важливість самого факту його прийняття важко недооцінити.
Можливо третім етапом реформування стане прийняття Податкового кодексу.
Як бачимо тема державних фінансів надзвичайно актуальна у сьогоднішній час, саме тому вона стала об’єктом дослідження у даній роботі.


Економічна суть державних фінансів
Фінанси - це економічна категорія, що відображає економічні відносини в процесі створення і використання фондів грошових коштів.
Фінанси є неминучим атрибутом, як організації підприємницької діяльності, так і держави. Необхідність фінансів зумовлена об’єктивністю товарного виробництва, дією законів виробництва і законів обміну, національними інтересами держави і суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Державні фінанси, їх місце у фінансовій системі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок