Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Формування ресурсiв комерцiйних банкiв

Формування ресурсiв комерцiйних банкiв

Назва:
Формування ресурсiв комерцiйних банкiв
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,41 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота
на тему:
Формування ресурсiв комерцiйних банкiв


ЗМІСТ
Вступ
Розділ 1. Теоретичні засади, зміст, значення і класифікація ресурсів комерційних банків, власний капітал.
Ресурси комерційних банків їх зміст, значення та класифікація.
Функції власного капіталу.
Класифікація власного капіталу.
Розділ 2. Залучені і запозичені кошти комерційних банків і порядок їх формування.
2.1 Основні поняття залучених та запозичених коштів комерційних баків.
2.2 Залучені кошти комерційних банків.
2.3 Запозичені кошти комерційних банків.
Розділ 3. Висновки та рекомендації
3.1 Приклад розвитку банку „Аваль”
3.2 Пропозиції що до формування ресурсів комерційних банків
Розділ 4. Розрахункова частина.
Список використаної літератури
ВСТУП
Управління банківськими ресурсами являє собою діяльність, пов'язану з залученням коштів вкладників і інших кредиторів, визначенням розміру і відповідної структури джерел коштів у тісному зв'язку з їх розміщенням.
Управління ресурсами комерційних банків можна умовно підрозділити на два рівні - рівень держави і рівень самого комерційного банку. При цьому на кожному рівні управління використовуються як економічні, так і організаційні методи. Самі ж методи прямо або побічно впливають на розмір ресурсів комерційних банків.
Встановлення економічних показників регулювання діяльності комерційних банків безпосередньо позначається на розмірі їхніх ресурсів. Мінімальний розмір статутного фонду не тільки прямо, але і побічно впливає на розмір власного капіталу комерційного банку, оскільки утворення інших його фондів взаємозалежно зі статутним фондом. Так, від розміру статутного фонду залежать розмір і порядок формування резервного фонду, утвореного за рахунок відрахувань від прибутку. Граничне співвідношення між розміром власних засобів комерційного банку і сумою активів, зважених з урахуванням ступеня ризику їхньої втрати, встановлює розгортання активних операцій комерційного банку, характеризує його платоспроможність.
Проблема управління ресурсами, залученими комерційними банками, має не тільки кількісну, але і якісну сторону. Залучати ресурси без пророблення питання про їхнє розміщення немислимо. Перед комерційними банками стоїть задача ефективного розміщення ресурсів, що відшкодувало би витрати і принесло банку прибуток, а також забезпечило виконання запропонованих Національним банком України вимог по ліквідності банку. Це можливо при здійсненні комерційним банком тісного взаємозвв’язку пасивних операцій з активними.
Таким чином, обрана тема для написання є актуальною.
Метою курсової роботи стало вивчення питань - рресурсів комерційних банків, їх змісту, значення і класифікації, формування власного капіталу: його функцій та значення, залучених і запозичених коштів комерційних банків і порядку їх формування.
Для досягнення мети використовувалася нормативно-правова база, а також деякі літературні джерела, підручники, монографії, періодична література.


Розділ 1. Теоретичні засади, зміст, значення і класифікація ресурсів комерційних банків, власний капітал.
1.1 Ресурси комерційних банків їх зміст, значення та класифікація
Ресурси комерційного банку — це сукуп-ність грошових коштів, що знаходяться у його розпорядженні і використовуються для виконан-ня активних операцій. Операції, завдяки яким комерційні банки формують свої ресурси, мають назву пасивних11 Вступ до банківської справи / Під ред. М. І. Савлука. – К.: Лібра, 1998. – С. 150-180..
Акумулюючи грошові накопичення, прибутки і заощадження юридичних і фізичних осіб, банки перетворюють їх у позичковий капітал, тобто грошовий капітал, наданий у позичку власниками на умовах повернення за плату у виді відсотка. Тому банківські ресурси називають банківським капіталом.
Діяльність комерційних банків полягає в залученні коштів і наданні їх у позичку або інвестування по більш високих процентних ставках. Вони виступають посередниками між тими, хто має у своєму розпорядженні тимчасово вільні кошти, і тими, хто в їх потребує. Метою здійснення такого посередництва є одержання банківського прибутку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Формування ресурсiв комерцiйних банкiв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок