Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Фінансовий контроль та його роль у забезпеченні фінансової дисципліни

Фінансовий контроль та його роль у забезпеченні фінансової дисципліни

Назва:
Фінансовий контроль та його роль у забезпеченні фінансової дисципліни
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,13 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
КУРСОВА РОБОТА НА ТЕМУ:
“Фінансовий контроль та його роль у забезпеченні фінансової дисципліни”


План:
Вступ.
Поняття фінансового контролю, його принципи, види, форми методи.
Об’єкти та суб’єкти державного фінансового контролю в Україні. Порівняння з системою фінансового контролю Російської федерації.
Важелі фінансового контролю.
Роль фінансового контролю у забезпеченні фінансової дисципліни в Україні.
Висновки.
Список літератури.


Вступ
Зміни, що сталися протягом останніх років в економіці та фінансових відносинах України, впровадження нових принципів господарювання на основі ринкових відносин, розвиток ділової ініціативи і підприємництва потребують докорінної перебудови управлінських функцій держави, у тому числі контрольних. Виходячи з реальної дійсності, питання фінансового контролю є актуальним у наш час. Адже реформування народного господарства неможливе без фінансової дисципліни, що може бути забезпечена саме фінансовим контролем.
Недооцінка ролі фінансового контролю призводить до значних порушень і зловживань у сфері фінансових відносин у державі, що і спостерігається в останні роки. Україну у світовому співтоваристві сприймають як країну, яка має високий рівень корупції. Цей фактор є одним із наслідків недосконалості контролю з боку держави, в тому числі і фінансового контролю.
Отже, актуальність теми фінансового контролю полягає у сучасній необхідності створення досконалої системи фінансового контролю в Україні для забезпечення фінансової дисципліни під час проведення реформування народного господарства, що може стати запорукою ефективності намічених реформ у державі.
Взагалі ступінь вивчення теми фінансового контролю в Україні ще не досить високий, деякі питання висвітлені неповно і мають неоднозначне трактування.
Отже, спробуємо охарактеризувати цю тему більш детально та зробимо відповідні висновки.


1. Поняття фінансового контролю, його принципи, види, форми методи.
Фінансовий контроль як одна із функцій управління фінансами являє собою особливу діяльність щодо перевірки формування й використання фондів фінансових ресурсів у процесі створення, розподілу та споживання валового внутрішнього продукту з метою оцінювання обґрунтованості й ефективності прийняття рішень і результатів їх виконання.
З визначенням сутності фінансового контролю випливає, що його об’єктом є процеси формування і використання фондів фінансових ресурсів. Суб’єкт контролю це носій контрольних функцій щодо об’єкта контролю. Він як правило визначається законодавством держави, нормативно-правовими актами суб’єктів фінансової діяльності. Тобто іншими словами фінансовий контроль це перевірка спеціально уповноваженими органами дотримання учасниками фінансових, грошових, кредитних, валютних операцій умов законодавства, норм та правил, які встановлено законодавством та власниками. Все це прийнято вважати як систему фінансового контролю.
Як система фінансовий контроль має види, форми, принципи і методи, які представлені на мал. 1


При формуванні системи фінансового контролю виконуються деякі принципи, які вироблені світовою практикою, і без дотримання яких результативна діяльність фінансового контролю неможлива. До таких принципів відносяться
незалежність;
превентність (носить попереджувальний характер);
дієвість;
регулярність;
об’єктивність;
законність;
розмежування функцій та повноважень між різноманітними органами фінансового контролю;
підзвітність органів фінансового контролю створюючим їх органам влади чи власникам;
гласність;
всеохоплюючий характер;
Незалежність фінансового контролю гарантується конституцією та відповідними законами. В межах їх компетенції органам фінансового контролю повинні бути підконтрольними усі органи влади, починаючи з парламенту, уряду та адміністрації президента. Незалежність забезпечується також тим, що контрольний орган комплектується на досить тривалий термін таким чином, що підконтрольні об’єкти не можуть впливати на його склад, а ті хто доручили проведення перевірки - на її можливі результати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Фінансовий контроль та його роль у забезпеченні фінансової дисципліни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок