Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Облік цінних паперів

Облік цінних паперів

Назва:
Облік цінних паперів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
68,68 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПЛАН

Вступ
1. Акції та їх відображення в обліку
2. Облік облігацій
3. Облік ощадних сертифікатів
4. Облік векселів
5. Облік операцій з казначейськими зобов’язаннями держави
Висновки

ЗМІСТ

Вступ
1. Акції та їх відображення в обліку
2. Облік облігацій
3. Облік ощадних сертифікатів
4. Облік векселів
5. Облік операцій з казначейськими зобов’язаннями держави
Висновки
Список використаної літератури
Додаток

Вступ
Перехід до ринкової економіки в Україні тісно пов’язаний з процесом реформування власності, супроводженням структурною перебудовою економіки, механізму сучасного підприємства, формуванням розвиненої інфраструктури фінансового ринку, який би забезпечував вільний обіг коштів у формі цінних паперів.
Указом Президента України № 142/97 від 14 лютого 1997 р. затверджено Положення про державні комісії з цінних паперів і фондового ринку, яке значно розширює повноваження Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку. У попередньому Положенні, затвердженому Указом Президента від 12 червня 1995 р., нараховувалося лише 2 пункти прав. а в новому їх – 26. Комісія стала державним органом, здатним здійснювати державне регулювання ринку цінних паперів, захищати права інвесторів, координувати діяльність державних органів з питань функціонування в Україні ринку цінних паперів та їх похідних. Це можливо шляхом визначення обов’язкових нормативів, призупинення на термін до одного року розміщення й обігу цінних паперів у разі порушення законодавства, звернення до суду і арбітражного суду, проведення перевірок і ревізії фінансово-господарської діяльності суб’єктів фондового ринку, накладання штрафних санкцій, іншими методами.
Цінний папір – це грошовий документ, що засвідчує право володіння або відносини позики і визначає стосунки між особою, що випустила цей документ, і його власником.
До цінних паперів належать акції, облігації, зобов’язання Державної скарбниці, ощадні сертифікати, векселі, приватизаційні папери, національні лотереї.
Цінні папери являють собою засвідчене право володіння грошовими документами, що визначає відносини між юридичною особою, що випустила ці документи від свого імені (емітент), та їх власником (покупцем), і передбачають як правило виплату доходів у вигляді дивідендів відповідно до внесеної суми на розвиток виробництва, а також передавання грошових прав іншим особам.
1. Акції та їх відображення в обліку
Акція – це цінний папір без визначення строку обігу, який посвідчує внесення визначеного паю до Статутного фонду акціонерного товариства (компанії), дає право на участь в управлінні ним і на одержання частини прибутку у формі дивідендів, а також на участь у розподілі майна в разі ліквідації товариства (компанії). Повернення вкладених коштів акція не гарантує, вона не може бути пред’явлена підприємству з метою повернення коштів (крім випадку ліквідації). Якщо акціонер не задоволений прибутками, він може продати акції за ринковою вартістю.
На акції вказана її номінальна вартість, а продажна ціна називається її курсом.
Акції можуть бути іменними і на пред’явника, привілейованими і простими.
Привілейована акція дає власникові переважне правова одержання дивідендів, на пріоритетну участь у розподілі майна АТ у випадку його ліквідації, на фіксований у процентах до номінальної вартості щорічно сплачуваний дивіденд..
Власник привілейованої акції не володіє правом участі в управлінні, якщо це обумовлено у статуті АТ.
При голосуванні власники акцій мають стільки голосів. скільки у них є акцій. Контрольний пакет акцій – це кількість акцій, що належить одному акціонерові, або частка акцій у загальній їх кількості.
Акція неподільна. Якщо одна й та ж акція (крім акцій трудового колективу) належить декільком особам, то всі вони визнаються одним держателем акції і можуть здійснювати свої права через одного з них або через загального представника.
Реквізити акції: фірмове найменування підприємства, що випустило акцію, його місцезнаходження, найменування цінного папера – "акція", її порядковий номер, дата випуску, категорія акції, її номінальна вартість, ім’я держателя (для іменної акції); розмір Статутного капіталу і кількість акцій для акціонерного товариства (на день випуску акцій); термін сплати дивідендів; підпис керівника підприємства або іншої уповноваженої на це особи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему: Облік цінних паперів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок