Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Акції, їх емісія, розміщення та організація обігу

Акції, їх емісія, розміщення та організація обігу

Назва:
Акції, їх емісія, розміщення та організація обігу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
132,76 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

ЗМІСТ

Вступ
1. Акціонерні товариства та корпорації
1.1 Сутність і переваги відкритих акціонерних товариств
1.2 Особливості українських акціонерних товариств
2. Акції, їх характеристика та класифікація
2.1 Характеристика акцій
2.2 Класифікація акцій
2.3 Особливості акції українських акціонерних товариств
3. Розміщення та обіг акцій
3.1 Емісія цінних паперів та їх розміщення
3.1.1 Публічне розміщення акцій
3.1.2 Приватне розміщення акцій
3.2 Організація та обслуговування обігу акцій
3.2.1 Реєстрація акцій
3.2.2 Організація обігу акцій
Висновки
Перелік посилань
Додаток А

ВСТУП

На сучасному етапі розвитку світових економічних ринкових відносин однією з найпривабливіших та вигідних форм організації суб’єктів господарювання є акціонерні товариства. У світовій практиці практично всі великі компанії, холдинги та корпорації організовані за принципом акціонерних товариств. У курсовій роботі ми більш детально ознайомимося із перевагами акціонерних товариств, щоб зрозуміти, наскільки цікавою є така форма об’єднань співвласників організацій.
В Україні на даному етапі становлення ринкових та господарчих відносин частка акціонерних товариств різних типів досить мала та складає лише близько 3 відсотків від загальної кількості об’єктів господарювання. Велика кількість з цих акціонерних товариств створилася у 90-ті роки внаслідок приватизації державних об’єктів. У наш час в Україні спостерігається тенденція до зменшення кількості акціонерних товариств [4], яку не можна віднести до позитивних змін в економіці країни.
До причин, що гальмують розвиток акціонерних товариств в Україні, можна віднести необізнаність громадян, відсутній широкий досвід роботи вітчизняних акціонерних товариств, а також фінансова криза, яка стала причиною дефіциту вільного грошового капіталу на фінансовому ринку.
Акція – головний атрибут акціонерного товариства. Власники акцій товариства є його акціонерами, та відповідно до кількості акції, які вони мають у власності, виконують керування акціонерним товариством.
Акція – це різновид цінних паперів, які можуть обертатися на фінансовому ринку, та в які можуть інвестуватися кошти фізичних та юридичних осіб. Власник акцій може отримувати доход з акцій двома шляхами: за рахунок перепродажу акцій на фондовій біржі та за рахунок нарахованих дивідендів на акції.
Акціонерне товариство може випускати акції різних видів, що відповідають на даному етапі розвитку інтересам товариства згідно його статуту. Для цього необхідно вільно орієнтуватись у різновидах акцій, які існують, та засобах та засадах розміщення акцій на фондових біржах.
У свою чергу такі знання необхідні також і громадянину, хто хоче самостійно створити акціонерне товариство або взяти участь у створенні разом із співзасновниками, хто хоче інвестувати гроші в існуюче акціонерне товариство шляхом купівлі цінних паперів, або хто хоче спробувати вдачу на фондовому ринку, уклавши договір з торговцем цінними паперами на інвестування коштів.
Темою даної курсової роботи є саме акції, їх емісія, розміщення та обіг. З огляду на вищесказане, тема є важливою для вивчення у наш час, коли в України тільки починається побудова фондового ринку, і потрібно ще декілька років, щоб український ринок цінних паперів насправді розвинувся.
Метою курсової роботи є:
- поглиблене вивчення акцій як різновиду цінних паперів, що випускаються акціонерними товариствами;
- вивчення та аналіз особливостей акцій українських акціонерних товариств
- ознайомлення з механізмами фондового ринку України, особливостями обігу цінних паперів.
Об’єктом дослідження даної курсової роботи є:
- акція як категорія цінних паперів;
- фондовий ринок в Україні як частина процесу випуску та обігу акцій.

1. АКЦІОНЕРНІ ТОВАРИСТВА ТА КОРПОРАЦІЇ

Історично першим типом організації бізнесу було індивідуальне підприємництво, коли бізнесова діяльність велася окремою людиною чи сім’єю. І нині воно є головною формою існування дрібного бізнесу. Розширення та ускладнення підприємницької діяльності потребує більшої кількості ресурсів, тобто об’єднання осіб, коли об’єднуються трудові чи інтелектуальні ресурси або об’єднання капіталів, коли об’єднуються ресурси фінансові (основні типи організації бізнесу показані на рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Акції, їх емісія, розміщення та організація обігу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок