Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Акцизне оподаткування в Україні

Акцизне оподаткування в Україні

Назва:
Акцизне оподаткування в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,36 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЗМІСТ

Вступ
1. Сутн ість та значення акцизного збору................................. 5
2. Аналіз надходження акцизного збору до зведеного
бюджету України за 2001-2007 роки ......... ...............................12
3. Шляхи вдосконалення акцизного оподаткування
в Україні ........................................................ .............................. 15
Висновки
Список використаної літератури
Додатки

Вступ
Одним із видів непрямого оподаткування є акцизний збір (надалі – „АЗ”). Він досить важливий фінансовий інструмент регулювання економічних і соціальних процесів у державі. Запроваджуючи акцизний збір на тютюнові та горілчані вироби, держава добивається обмеження їх споживання. При акцизному оподаткуванні імпорту здійснюєт ься захист власних товаровиробників. Оподаткування предметів розкоші має на меті перерозподіл доходів між різними верствами населення. Застосування акцизного збору дає змогу вилучати частку прибутку підприємств – монополістів з виробництва окремих товарів.
За своєю економічною сутністю акцизний збір – фінасовий інструмент перерозподілу доходів між різними верствами населення і підприємницькими структурами. Як правило, ставки акцизного збору встановлюються в твердих сумах з одиниці товару. Це дає змогу ефективніше впливати на процес виробництва та реалізаціх товарів.
Досвід застосування в оподаткуванні акцизного збору підтверджує, що необхідно дуже обережно підходити до визначення об ’ єму оподаткування, ставок податку тощо.
Високі ставки акцизного збору зумовлюють зростання тіньової економіки, ухилення від оподаткування та появу великої кількості неякісної фальсифікованої продукції. На сьогодні відповідно до чинного законодавства підакцизними товарами є: тютюнові вироби; спирт етиловий; алкогольні напої; деякі транспортні засоби; пиво солодове; нафтопродукти; ювелірні вироби.
Дана курсова робота присвячена дослідженню акцизного оподаткування в Україні. Метою курсової роботи є детальне ознайомлення з закономірними тенденціями надходження акцизного збору до зведеного бюджету України, виявлення основних шляхів вдосконалення акцизного оподаткування в Україні.
Що с тосується даної теми, то на мою думку, вона є особливо актуальною в наш час. Основними завданнями цієї роботи є : детально розкрити економічну сутність та значення акцизного збору; проаналізувати надходження акцизного збору до зведеного бюджету України; зазначити основні шляхи вдосконалення акцизного оподаткування в Україні.
В першому розділі буде розкрито економічну сутність на необхідність акцизного збору, буде розглянуто хто є платниками та об ’ єктом акцизного збору в Україні.
В другому розділі буде детально проаналізовано надходження акцизного збору до зведеного бюджету України в розрізі непрямих податків та буде порівняно надходження акцизного збору до зведеного бюджету України в порівнянні з іншими непрямими податками.
В третьому розділі буде розглянуто основні шляхи вдосконалення акцизного оподаткування в Україні.

1. Сутн ість та значення акцизного збору
Акциз - від латинського „accidere” - один з видів непрямого податку переважно на товари масового вжитку (цигарки, алкогольні напої, сіль, сірники, автомобілі, холодильники, парфумерію тощо) [11,ст.46] .
В широкому розумінні акциз - це непрямий податок на продаж товарів і послуг на внутрішньому ринку. На відміну від податку з обороту, цей податок вилучається не з усієї вартості товару, а лише з її приросту на кожній наступній стадії виробництва та його реалізації. Оподаткуванню підлягає різниця між виручкою, отриманою компанією від реалізації товарів і послуг, і витратами на закупівлю сировини, напівфабрикатів та оплату послуг.
Акцизний збір - це непрямий податок на окремі товари (продукцію), визначені законом як підакцизні, який включається до ціни цих товарів (продукції).
Відповідно до законодавства установлено види підакцизних товарів. Ці види підакцизних товарів наведені в таблиці 1, яка наведена в додатку 1.
Головними ознаками акцизного збору є:
· це непрямий податок;
· це податок на окремі товари, визначені законом як підакцизні;
· сума АЗ включається до ціни підакцизних товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Акцизне оподаткування в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок