Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Фінансова система України

Фінансова система України

Назва:
Фінансова система України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
61,45 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Міністерство освіти та науки України
Національний авіаційний університет
Інститут заочного та дистанційного навчання

Київ 2006
План курсової роботи :
Вступ .

1.Теоретична частина :

1.1 Сутність і структура фінансової системи у суспільному відтворенні.
1.2Структурна будова фінансової системи
1.3.Складові фінансової системи України, їх характеристика.
1.4. Принципи побудови фінансової системи України.
1.5.Фінансові органи України
1.6.Особливості фінансової системи в Україні
1.7 Роль фінансової системи у господарській структурі країни та підприємництва.


2.Практична частина :

2.1 Фінансова глобалізація

Висновок .
Додатки.
Список використаної літератури.Вступ

З проголошенням політичної і економічної незалежності України встало питання про створення національної фінансово-кредитної системи. Справа в тому, що фінансова і кредитна системи, які функціонували в Україні на той час, виражали економічні відносини колишньої радянської політичної і господарської системи, а їх центральні установи знаходилися за межами української держави.
Не можна було здійснювати ні політичні, ні економічні перетворення, забезпечити національний політичний і господарський суверенітет без формування і розвитку національної фінансової, грошової і кредитної системи.
Фінанси це економічна категорія, що відображає економічні відносини в процесі створення і використання фондів грошових коштів. Фінанси є неминучим атрибутом, як організації підприємницької діяльності, так і держави. Необхідність фінансів зумовлена об’єктивністю товарного виробництва, дією законів виробництва і законів обміну, національними інтересами держави і суспільства. У межах суспільства і держави фінанси, як і економічна система загалом, набувають національних ознак. Вони виражають сукупність національних відносин, за допомогою яких здійснюють розподіл валового суспільного продукту і національного прибутку для утворення і використання грошових фондів на розширене відтворення.
Фінанси є основою формування і дії економічного і соціального механізму, тобто механізму функціонування виробництва і соціального розвитку.
За допомогою фінансів відбувається процес «з’єднання» робочої сили, коштів праці і предметів праці в єдиний виробничий механізм, в якому реалізовуються економічні стимули і інтереси людини, колективу і держави, створюються матеріальні передумови задоволення соціальних потреб суспільства.
Фінансові механізми «здійснюють» кругообіг придбаного капіталу і його нарощування.
Економіка, складовими частинами якої є трудовою, науковий і техніко-виробничий і природно-ресурсний потенціал, формується як єдиний господарський механізм здебільшого фінансовою системою.
Без постійного фінансового живлення складових частин економічної системи наступає їх недієздатність з відповідними негативними наслідками. Тому фінансова система виступає чинником інтеграції всіх чинників економічної системи їх високоефективного функціонування і акумулятором грошових ресурсів для здійснення повторного циклу виробництва на цьому ж або вищому рівні. Для здійснення своїх функцій інтегрування економічної системи фінансова система повинна задовольняти інтереси всіх суб’єктів виробництва, підтримуючи на належному рівні дієздатності всі свої структурні і динамічні параметри.
Теоретична частина
Сутність і структура фінансової системи у суспільному відтворенні.

Фінанси – це грошові фонди, що утворюються в процесі відтворення. Економічні відносини, що виникають між державою, банками, суб’єктами господарської діяльності, окремими громадянами, між галузями економіки, регіонами тощо у зв’язку з формуванням та використанням грошових фондів, становлять фінансові відносини. Отже , до фінансів не належать кошти, що обслуговують особисте споживання та обмін ( роздрібний товарооборот, оплата побутових, комунальних послуг, особистого транспорту, зв’язку тощо.
Формування, розподіл та використання в процесі суспільного виробництва грошових фондів, необхідних для забезпечення функціонування економіки та її розвитку, утворюють фінансову систему суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Курсова робота на тему: Фінансова система України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок