Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Безкоштовно курсова робота на тему: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення / сторінка 11

Назва:
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,88 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України з питань загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 17.01.2002р. № 2980-ІІ розмір страхових внесків складає:
1. Для роботодавців - 2,9 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні плати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян (тобто, крім сум виплат, що не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян".
На підприємствах та в організаціях громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50% загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд заробітної плати таких інвалідів не менше 25% суми витрат на оплату праці, розмір обов’язкових внесків складає окремо 0,7% суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників-інвалідів та 2,9% суми витрат на оплату праці інших працівників. На підприємствах та в організаціях товариств УТОГ і УТОС – 0,5% суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.
Згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких Законів України з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування» № 1678-ІV від 09.04.2004р. для найманих працівників – від суми оплати праці, яка підлягає обкладанню податком з доходів фізичних осіб:
- 0,25% - для найманих працівників-інвалідів, які працюють на підприємствах і в організаціях УТОГ і УТОС;
- 0,5% - для найманих працівників, які мають заробітну плату до 365 гривень на місяць включно;
- 1% - для найманих працівників, які мають заробітну плату більше 365 гривень на місяць.
Для осіб, які беруть участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на добровільних засадах - 3,4 відсотка від суми оподатковуваного доходу (прибутку), обчисленого відповідно до чинного законодавства України.
Таблиця 2.1
Розміри страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в розрізі платників
Нарахування | Утримання
Категорії платників | Розмір внесків, % | Категорії платників | Розмір внесків, %
роботодавці-підприємства й організації товариств УТОГ і УТОС |
0,5 | наймані працівники підприємств і орга-нізацій товариств УТОГ і УТОС |
0,25
роботодавці, якщо підпри-ємства й організації гро-мадських організацій інва-лідів з чисельністю інвалі-дів не менше 50% загаль-ної чисельності працюючих і за умови, що ФОП таких інвалідів складає не менше 25% суми витрат на оплату праці |
0,7 | наймані працівники-інваліди |
0,25
роботодавці, що не мають пільг і перебувають на за-гальній системі оподаткува-ння |
2,9 | наймані працівники |
0,5; 1,0
добровільно застраховані особи (нараховуються на дохід) |
3,4 | наймані працівники |
0,5; 1,0
Страхові внески на загальнообов'язкове державне соціаль-не страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням нараховуються в межах граничної суми заробітної плати (доходу), що встановлюється Кабінетом Міністрів України, в розрахунку на кожну заст-раховану особу.
Накладені суми штрафів стягуються із заробітної плати винних службових осіб в установленому порядку або вносяться до каси страхувальника готівкою й перераховуються на рахунок органу Фонду в безготівковому порядку. Суми штрафів можуть сплачуватись го-тівкою, шляхом внесення коштів до банківської установи чи відділен-ня зв'язку для перерахування на рахунок Фонду.
Порядок нарахування та строки сплати страхових внесків
Страхувальники щомісячно нараховують страхові внески в розмірах, встановлених чинним законодавством. При цьому не мають значення джерела фінансування витрат на оплату праці. Нарахування здійснюються без зменшення заробітної плати на суму податків та обов’язкових платежів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Курсова робота на тему: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок