Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> курсова робота на тему: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення / сторінка 3

Назва:
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,88 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

В сьогоднішніх складних умовах в цілому сфера соціального захисту громадян, в т. ч. і система соціального страхування, зазнають постійного тиску і скорочення. Крім того, на жаль, буває, що кошти соціального страхування використовуються не за призначенням.
Інколи можна почути окремі нарікання на адресу Фонду соціального страхування України про те, що мовляв, діюча система соціального страхування застаріла, отже – потребує радикального реформування.
Соціальна політика має створити й підтримувати соціальні зв’язки та солідарність у суспільстві. Отож, важливо щоб при соціальному забезпеченні про цю мету ніколи не забували.
Розробка і проведення активної соціальної політики залишається одним із найскладніших завдань України. Однобічне реформування економіки при забезпеченні основ старої системи соціально захисту призвело до надмірного навантаження на державний бюджет, високого ступеня оподаткування підприємств, глибоких деформацій у соціальній політиці.
Розділ І. Теоретичні засади та нормативно-правове забезпечення функціонування Фонду соціального струхування з тимчасової втрати працездатності.
1.1 Завдання, структура, функції та прва Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Історія створення інституту соціального захисту працюючих і, зокрема, соціального страхування бере свої витоки ще здавна. В Україні вона започаткована у часи, коли чумаки їздили до Криму по сіль і рибу, а на випадок загибелі волів чи коней збирали певні кошти у загальний гаманець звідки, при потребі, за рішенням чумацького загалу, видавалися певні суми потерпілому на придбання тяглової сили.
Більш окреслена модель соціального страхування вперше з`явилася, як вважається, в Німеччині, де протягом 1883-1889 років на державному рівні було прийнято низку законів про організацію соціального страхування робітників. Цей приклад досить швидко поширився спочатку у Західній Європі, а потім і у більшості держав світу. Сьогодні державна система соціального страхування майже всюди в тій чи іншій формі існує. Природно, що в різних державах різний ступінь соціального захисту людей.
Що стосується соціального страхування в Україні на нинішньому етапі, то, як відомо, демократичні перетворення в суспільстві поставили на порядок денний і питання про удосконалення системи соціального страхування.
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності створений у 2001 році відповідно до Закону України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням» № 2240-ІІІ від 21.12.2000р. і є правонаступником фонду соціального страхування України.
Кошти соціального страхування з 1991р. до 2001р. були у розпорядженні профспілкових організацій. В період з 1991р. по 1997р. Кабінет Міністрів України встановлював єдиний тариф внеску на соціальне страхування та співвідношення (у відсотках) надходжень коштів до Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування України.
Законом України «Про збір на загальнообов’язкове соціальне страхування» № 402/97-ВР від 26.06. 97р. встановлено ставку збору на обов’язкове соціальне страхування та відносні величини надходжень коштів до Фонду соціального страхування і Державного фонду сприяння зайнятості населення.
У період функціонування Фонду соціального страхування України діюча система соціального страхування мала ряд недоліків, а саме:
- грошові допомоги були низькими і виплачувалися несвоєчасно;
- не спрацював принцип солідарності;
- велика кількість працівників перебувала в тіньовому секторі та не сплачувала страхових внесків;
- відсутня координація дій в організаційній системі, що призводило до значних адміністративних витрат;
- певні системи допомог не мали чіткого зв’язку зі страховим випадком;
- мала місце велика кількість зловживань, пов’язаних з використанням коштів Фонду соціального страхування, наприклад, виплати по тимчасовій непрацездатності перевищували розміри заробітної плати, зловживання з коштами на санаторно-курортне лікування тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Курсова робота на тему: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок