Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Теоретичні засади формування дохідної частини Державного бюджету

Теоретичні засади формування дохідної частини Державного бюджету

Назва:
Теоретичні засади формування дохідної частини Державного бюджету
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,24 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Теоретичні засади формування дохідної частини Державного бюджету


ПЛАН
Вступ
1. Доходи Державного бюджету: економічний зміст та структура.
2. Методологічні та організаційно-правові основи формування доходів Державного бюджету України.
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
В умовах утвердження перехідної економіки і створення ринкового середовища, бюджет залишається важливим фінансовим інструментом, який характеризує параметри економіки ( структуру доходів і витрат, динаміку макроекономічних показників тощо ) і дає змогу поставити концептуальні завдання розвитку економіки.
Побудова моделі економіки ринкового типу вимагає теоретичного переосмислення і практичного дослідження місця і ролі бюджету, його дохідної частини в економічній системі держави. Значення бюджету посилюється ще й тим, що в умовах економіки перехідного типу держава змушена взяти на себе функцію перерозподілу фінансових ресурсів для забезпечення соціальних гарантій населення, фінансування соціально-культурної сфери, міждержавних економічних відносин.
Перехід економіки до ринкових умов господарювання, вимагає використання економічних методів керівництва суспільним виробництвом, а ефективність мобілізації фінансових ресурсів до бюджету стала однією з найважливіших проблем створення сприятливих економічних умов господарювання суб'єктів підприємницької діяльності.
У процесі докорінного реформування економіки важливим є макроекономічна стабілізація і яка не можлива без значної, глибокої перебудови державних фінансів в цілому і бюджету як центральної їх ланки зокрема.
Що первинне: доходи чи видатки бюджету? Це дискусійна пробле-ма і вона залишається першочерговою в процесі реформування бю-джетних відносин і організації прогресивного бюджетного планування. "Потреба" й "можливість" суспільства забезпечити фінансування дер-жавних видатків є досить актуальною проблемою, її оптимізація сприяє поступовій фінансовій стабілізації, особливо в перехідний період ре-формування економіки та побудови ринкової інфраструктури.
Актуальність теми полягає в тому, що державний бюджет виступає не тільки як основний фінансовий план держави, а і як інструмент макроекономічної стабілізації й економічного зростання. І це зумовлює необхідність проведення комплексу заходів щодо забезпечення повного і своєчасного поступлення до бюджету доходів і фінансуванні видатків з метою виконання державою її функцій.
Метою даної роботи є дослідження діючої практики формування та зміцнення дохідної частини Державного бюджету України. Відповідно до поставленої мети, необхідно визначити наступні завдання:
обґрунтувати теоретичні засади державного бюджету загалом, зокрема формування його дохідної частини;
історичні аспекти еволюції формування дохідної бази Державного бюджету.
визначити основні фактори , які впливають на наповнення державного бюджету;
розглянути методологічні та організаційно-правові основи формування доходів бюджету.
Об'єктом дослідження виступають доходи Державного бюджету України, в частині їх формування та виявлення резервів росту.
Предметом дослідження виступають економічні відносини, які виникають в процесі формування дохідної частини державного бюджету.
Методологічна основа дослідження. У процесі виконання курсової роботи було розглянуто відповідні нормативно-правові положення та законодавчі акти, праці вітчизняних та зарубіжних вчених, серед них: Андрущенка В., Бескида Й., Василика О., Єпіфанова А., Кириленко О., Кравченка В., Луніної І., Федосова В., Сало І., Павлова В., Юрія С.; а також публікації в періодичних виданнях з проблем, які торкаються теми дослідження.
Курсова робота складається з вступу, трьох питань, висновків і списку використаної літератури.
1. Доходи Державного бюджету: економічний зміст та структура.
На сьогоднішній день за умов переходу економіки України до ринкових відносин державний бюджет відіграє важливу роль, при цьому, згідно Бюджетного Кодексу України, доходами бюджету є усі податкові, неподаткові та інші надходження на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством України (включаючи трансферти, дарунки, гаранти).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Теоретичні засади формування дохідної частини Державного бюджету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок