Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Внутрішні та зовнішні запозичення в Україні: реалії та перспективи

Внутрішні та зовнішні запозичення в Україні: реалії та перспективи

Назва:
Внутрішні та зовнішні запозичення в Україні: реалії та перспективи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,35 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
на тему:
Внутрішні та зовнішні запозичення в Україні: реалії та перспективи


ЗМІСТ
В С Т У П
1. Нормативно-правова база зовнішніх і внутрішніх запозичень в Україні.
2. Прагматизм запозичень в Україні.
3. Взаємовідносини України з міжнародними
фінансовими інституціями в сфері запозичень
4. Напрями розвитку взаємодії України
з міжнародними фінансовими інститутами
ВИСНОВКИ
ЛІТЕРАТУРА


В С Т У П
Попередній досвід проведення ринкових реформ в Україні свідчить, що перебороти кризові явища тільки політичними методами неможливо. Потрібні чіткі економічні важелі стабілізації економіки, до яких відносяться податки, кредит, ціни, тобто необхідна нова економічна політика. Головне місце в її розбудові належить фінансовій системі, яка проходить шлях становлення і розвитку в період економічної кризи та інфляції, що тяжким тягарем лягли на фінанси держави і зумовили появи бюджетних дефіцитів.
Спад виробництва, інфляція, криза неплатежів, неефективна і неадекватна сучасним вимогам структура народного господарства, бюджетний дефіцит, державний борг, недосконалості, а часом і протиріччя, у законодавстві з економічних питань - ось далеко неповний перелік гострих і взаємопов'язаних проблем, що стоять перед сучасниками і які необхідно вирішувати. Стан економіки відбивається і на бюджеті, тому і виникають труднощі у плануванні і виконанні бюджетів різних рівнів, отже треба виходити з реального стану економіки та керуватись принципом економічної доцільності та максимальної ефективності при формуванні бюджетного фонду країни.
Державний борг за своєю економічною сутністю визначає економічні відносини держави як позичальника з її кредиторами (резидентами та нерезидентами) з приводу перерозподілу частини вартості валового внутрішнього продукту на умовах строковості, платності та повер-нення.
За умовами залучення коштів розрізняють внутрішній та зовнішній борг.
Внутрішній державний борг - сукупність зобов’язань держави перед резидентами (заборгованість держави всім громадянам, які тримають внутрішні державні облігації).
Державний внутрішній борг складається із заборгованості, що виникає щорічно за новими борговими зобов’язаннями уряду. Він формується в результаті випуску державних цінних паперів, отримання кредитів та виникнення інших боргових зобов’язань.
Зовнішній державний борг – сукупність боргових зобов’язань держави, що виникли в результаті запозичення держави на зовнішньому ринку.
Питання боргової політики розглянуті у монографічній літературі Василика О.Д., Юрія С.І., Білухи М.Т., Романіва М.В., Крисюка В.І. і в працях Каленського М.М., Стефанюка І.Б., Бутинця Ф.Ф. та багатьох інших авторів. Вченими зроблений значний вклад у теорію і практику організації державного фінансового контролю в Україні. Разом з тим розвиток ринкових відносин зумовлює потребу удосконалення в сфері методології, інформаційного забезпечення здійснення зовнішнього та внутрішнього боргів України.
Мета курсової роботи випливає з її актуальності і полягає в комплексному узагальненні і практичному аналізі організації зовнішнього та внутрішнього боргу України.
Предметом дослідження виступають теоретичні і практичні аспекти організації боргової політики країни. Об’єктом дослідження є запозичені фінансові ресурси на засадах строковості та поверненості і платності.
Методологічну основу роботи складають теоретичні дослідження вітчизняних економістів – теоретиків і практиків у сфері боргової політики, законодавчі та відомчі нормативні акти, що регулюють порядок здійснення фінансово-господарської діяльності бюджетних установ і організацій в Україні та контролю за її здійсненням, статистична інформація суб’єктів контролю.
Державний зовнішній борг складається з: *
позик на фінансування державного бюджету та погашення зовніш-нього державного боргу;*
позик на підтримку національної валюти;*
позик на фінансування інвестиційних та інституціональних проек-тів; *
гарантій іноземним контрагентам щодо виконання контрактних зобов'язань у зв'язку з некомерційними ризиками;*
державних гарантій, що надаються Кабінетом Міністрів України для кредитування проектів, фінансування яких передбачено держа-вним бюджетом України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Внутрішні та зовнішні запозичення в Україні: реалії та перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок