Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Теоретичні основи вибору і можливості реалізації валютно-фінансової політики в ринкових умовах.

Теоретичні основи вибору і можливості реалізації валютно-фінансової політики в ринкових умовах.

Назва:
Теоретичні основи вибору і можливості реалізації валютно-фінансової політики в ринкових умовах.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,78 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
Теоретичні основи вибору і можливості реалізації валютно-фінансової політики в ринкових умовах.


План:


Вступ.
Після проголошення державного суверенітету Україна стала проводити незалежну економічну політику, спрямовану на розбудову соціально-орієнто-ваної ринкової економіки. За роки незалежності простежуються два етапи формування та реалізації економічної політики. Перший охоплює період 1991—1994 років — це початковий етап формування й проведення політики за умов обвальної економічної кризи, що наклалася на руйнування колишньої адміністративно-командної системи і призупинення виробництва численними підприємствами, які раніше входили до складу військово-промислового ком-плексу. Тому перший етап розвитку економіки суверенної України характери-зувався різким спадом виробництва в більшості галузей промисловості й у сільському господарстві, фактично приреченому на самовиживання. Криза виробництва супроводжувалася безпрецедентними за масштабами розмірами інфляції, катастрофічною розбалансованістю фінансової системи, дезорганіза-цією системи грошового обігу, загостренням соціальних проблем та іншими деструктивними явищами в економіці та соціальній сфері.
Другий етап у реалізації економічної політики та її складової — грошово-кредитної політики почався з осені 1994 року. Він характеризується рішучою протидією кризовим процесам, проведенням активних антиінфляційних захо-дів, здійсненням грошової реформи. В основу політики, спрямованої на макроекономічну стабілізацію, було покладене завдання досягнення фінансової та валютної стабілізації.
Протягом цього періоду вжито цілий ряд важливих організаційно-еконо-мічних заходів щодо створення ринкової фінансової інфраструктури. Йдеться передусім про формування та вдосконалення банківської, податкової системи, створення митної служби, фінансового ринку. На цьому етапі формування ринкової економіки здійснено так звану малу приватизацію і демонополізацію виробництва, сформовано, бодай не повністю, конкурентне середовище.
Нову роль у розвитку економічних процесів став відігравати Національ-ний банк України. Спираючись на досвід індустріально розвинутих країн сві-ту, НБУ вперше в історії держави став формувати й проводити власну, адек-ватну ринковій економіці грошово-кредитну політику.
Характерна риса сучасного суспільного розвитку — стрімке зростання фі-нансового сектора економіки та його впливу на різні сторони суспільного буття.
Бурхливі події, що відбуваються останнім часом на валютних і фінансових ринках, безпосередньо позначаються на економічній, політичній чи навіть ідеологічній ситуації країн. Фінансові бурі, що час від часу виникають як на національному, так і на світовому просторі, стрясають економіку, спричиню-ючи розлади і втрати. Їхні важкопрогнозований характер, нерідко обвальний наступ створюють шокові стани у громадському житті, вносять суттєві корек-тиви у плани ***розвою.
Це особливо відчутно для перехідних економік, які функціонують в умо-вах гострої дефіцитності матеріальних, фінансових та інтелектуальних ресур-сів, а також дефіциту часу, відведеного на суспільно-економічний маневр. Фінансові кризи, ускладнюючи виробничі процеси, спричиняються до погір-шення життєвого рівня населення, зростання соціальної нестабільності сус-пільства. Усе це привертає увагу до проблем розвитку фінансового сектора та його взаємодії з реальним сектором економіки.
Ринкова економіка за своєю природою двосекторна, тобто складається із реального й фінансового секторів. Реальний сектор є первісним і базовим, не-обхідним для забезпечення умов людського існування. Тривалий період істо-рії він залишався єдиним сектором економіки у рамках моделі натурального господарства.
Поява грошей започатковує формування фінансового сектора, а відтак рин-кової економіки. Виникнення грошей, а потім і інших фінансових інструментів були викликані потребами розвитку продуктивних сил. Вони раціонували госпо-дарське життя, сприяли підвищенню продуктивної діяльності реального сектора економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Теоретичні основи вибору і можливості реалізації валютно-фінансової політики в ринкових умовах.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок