Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Державне казначейство в системі органів оперативного управління бюджетом

Державне казначейство в системі органів оперативного управління бюджетом

Назва:
Державне казначейство в системі органів оперативного управління бюджетом
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,36 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота
на тему:
Державне казначейство в системі органів оперативного управління бюджетом


ЗМІСТ
Вступ
1. Становлення та розвиток Державного казначейства України
2. Сутність, організаційна структура та принципи діяльності
Державного казначейства.
3. Шляхи підвищення ефективності контролю Державного казначейства за рухом бюджетних ресурсів
ВИСНОВКИ
ЛІТЕРАТУРА


Вступ
Бюджет, бюджетний процес, бюджетна політика постійно перебувають у полі зору науковців-аналітиків. Пояснюється це тим, що саме вони безпосередньо пов’язують державні інститути влади з усіма суб’єктами господарської діяльності. На сьогодні науковці безперечним визнають той факт, що бюджет є найдієвішим інструментом держави, завдяки якому вона має можливість впливати на економічні, соціальні та політичні процеси в Україні. Саме бюджету надається ключова перевага у рішенні питань забезпечення повної зайнятості, цінової стабільності, економічного зростання та інших макроекономічних цілей.
Зацікавленість по відношенню до бюджету особливо зростає в періоди формування та затвердження як державного бюджету, так і бюджетів інших рівнів. Це пов’язано з тим, що у централізованому грошовому фонді, який формується на різних рівнях, накопичується величезний обсяг реальних грошей, на частину яких, тією чи іншою мірою претендує кожен член суспільства.
Такі функції бере на себе Державне казначейство України. Як у будь-якої ідеї чи концепції, у Державного казначейства є свої прихильники чи супротивники. До сьогодні реакція на створення Державного казначейства України широкого кола фахівців з економіки, фінансів, права є неоднозначною.
Окремі сторони розглядуваного багатогранного питання були і є предметом наукових досліджень низки вчених-економістів, зокрема А.Стовбчастого, Л.Осипчука, Л.Панкевича, О.Чечуліної, С.Юрія та інших науковців. Та все ж залишається неповною практична обґрунтованість проблемних аспектів організації касового виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та видатками. Вище відмічене обумовлює актуальність і вибір теми курсової роботи.
Метою дослідження є: вивчення теоретичних аспектів функціонування Державного казначейства в казначейській системі та на основі аналізу діючого механізму касового виконання державного бюджету обґрунтувати напрямки посилення ролі Державного казначейства.
Об’єктом дослідження є казначейська система касового виконання державного та місцевих бюджетів в Україні. Предметом дослідження є економічні відносини між органами Державного казначейства, фінансовими органами, платниками податків в процесі касового обслуговування органами державного казначейства бюджетів за доходами і видатками при функціонуванні внутрішньої платіжної системи Державного казначейства України.
Методологічну основу магістерської роботи становлять напрацьовані положення економічної науки та досягнення сучасної зарубіжної та вітчизняної фінансової думки, дослідження провідних фахівців у галузі організації касового виконання державного бюджету, а також діючі законодавчі документи.
1. Становлення та розвиток Державного казначейства України
Термін "казначейство" походить від поняття казна, що в перекладі з англійської означає скарб, цінність.
Терміни "казна" і "казначейство" мають різні тлумачен-ня в різних країнах. Це можна пояснити розвитком та еволюцією казни як суспільного фінансового інституту, який є частиною спадку, традицій і культури різних держав.
У найперших систематизованих працях, присвячених пи-танням казни, цей термін використовується і в широкому, і у більш вузькому розумінні. Так, в "Арташастрі" (праці про гроші), яка була написана в Індії дві тисячі років тому, казна в широкому розумінні - це багатство держави, до якого включались, окрім детально перерахованих доходів, золото, коштовне каміння і метали, а також усі види сільськогосподарської продукції. В "Арташастрі" зазнача-лося, що армія і казна - найважливіші інструменти в руках монархії, тому вони мусять бути під безпосереднім контролем керівника держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Державне казначейство в системі органів оперативного управління бюджетом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок