Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Державний бюджет: суть, структура, джерела формування, дефіцит, проблеми

Державний бюджет: суть, структура, джерела формування, дефіцит, проблеми

Назва:
Державний бюджет: суть, структура, джерела формування, дефіцит, проблеми
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,76 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота
Державний бюджет: суть, структура, джерела формування, дефіцит, проблеми


Зміст
Вступ
1. Суть державного бюджету та його структура . ( с. 4-16).
1.1. Сутнiсть та призначення бюджету:
а) становлення сучасних бюджетних вiдносин;
б) визначення термiну бюджет.
1.2. Бюджет як економiчна категорiя:
а) ознаки категорiї;
б) сутнiсть категорiї;
в) функцiї бюджету.
1.3. Призначення бюджету в ринковiй економiцi:
а) бюджет i ринкова економiка;
б) бюджет як основний фiнансовий палан держави.
1.4. Взаэмозв`язок бюджету i соцiально-економiчних процесiв:
а) вплив бюджету на соiально-економiчнi процеси;
б) фактори впливу на бюджет.
2. Основнi джерела формування державного бюджету.(c. 16-21).
2.1. Сутнiсть доходiв Державного бюджету.
2.2. Джерела доходiв.
2.3. Класифікація державних доходiв.
3. Бюджетний дефiцит та державний борг, суть, причини та шляхи вирiшення.(c. 22-31)
3.1. Державний борг, його класифiкацiя. Методи управлiння державним боргом.
3.2. Бюджетний дефiцит:
а) бюджетний дефiцит як категорiя;
б) види бюджетного дефiциту;
в) причини дефiциту Державного бюджету в Україні;
г) шляхи вирiшення бюджетного дефiциту.
Проблеми формування Держaвного бюджету Українi на сучасному етапi.(c. 32-42)
Висновок


Вступ
Державні фінанси є основою економічного життя держави, зростання матеріального добробуту населення. Переважна час-тина державних фінансових ресурсів зосереджується в бюдже-тах різних рівнів, які створюють бюджетну систему держави.
Бюджет завжди був важливим інструментом впливу на розви-ток економіки і соціальної сфери. За його допомогою держава, здійснюючи розподіл І перерозподіл валового внутрішнього про-дукту, могла змінювати структуру виробництва, впливати на ре-зультати господарювання, здійснювати соціальні перетворення.
В умовах переходу до ринку бюджет не втрачає своєї ролі, він є основним інструментом регулювання соціально-економічних процесів. Надходження до бюджету прямо залежать від стану виробництва. У свою чергу, можливість утримувати соці-альну сферу, забезпечувати соціальні гарантії населенню зале-жить від стану надходжень до бюджету. Формування дохідної та видаткової частини бюджету пов'язане з основними макропоказниками економічного і соціального розвитку держави на відповідний рік.
Саме в бюджеті переплітаються великий спектр різнорівневих інтересів та суперечностей. Бюджет є досить потужною і подеколи небезпечною зброєю в руках державної влади. Він с об'єктом боротьби ідеологій, наукових концепцій, політич-них переконань, уявлень про справедливість.
У країнах з розвиненою ринковою системою нині сформу-валися досить ефективні моделі функціонування бюджетної системи. Воднораз трансформаційні процеси, які сьогодні від-буваються в Україні, мають свої особливості й потребують вив-чення надбань світової фінансової науки та пошуку шляхів ефективного використання цього досвіду. Нині в Україні у сфе-рі бюджету концентруються иайгостріші проблеми економічного й соціального життя держави. Це бюджетний дефіцит і держав-ний борг, повнота мобілізації коштів до бюджету та ефективність їх витрачання.
1.Суть державного бюджету та його структура.
1.1 Сутність та призначення бюджету.
а)становлення сучасних бюджетних відносин.
Як зазначалося в попередніх розділах, прообраз бюджетних відносин почав зароджуватись з розвитком перших цивілізацій, коли вони почали оформлюватись у держави. Але пройшло багато століть, перш ніж бюджет
Став від'ємним атрибутом держави, а необхідність його формування була усвідомлена людьми. Цьому передувала тривала еволюція товарно-грошових відносин, вироблення системи збирання і витрачання державних доходів, яка б задовольняла більшу частину суспільства, забезпечувала виконання державою таких життєво важливих функцій, як захист від посягань інших держав, фінансування соціально-економічного розвитку країни тощо. Усе це у відносно дієздатному варіанті було сформовано протягом XIX ст.
Фінанси як самостійна сфера людської діяльності й економічна категорія сформувались на кілька століть раніше, але поступово бюджетні відносини стали головними у фінансових.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Державний бюджет: суть, структура, джерела формування, дефіцит, проблеми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок